Ana sayfa GÜNDEM Kent Konseyinden; Şairler Gecesi Şiir Etkinliği

Kent Konseyinden; Şairler Gecesi Şiir Etkinliği

223
0
PAYLAŞ

Polatlı’nın şairleri eserlerini kendi seslerinden sundu

Polatlı Kent Konseyi tarafından geçtiğimiz akşam TCDD Gar Bahçesi Feshane Alanı’nda Polatlı’nın yetiştirdiği yazar ve şairlerin katılımı ile Şairler Gecesi Şiir Etkinliği gerçekleştirildi.

Polatlı Kent Konseyi tarafından geçtiğimiz akşam TCDD Gar Bahçesi Feshane Alanı’nda düzenlenen Şairler Gecesi ile vatandaşlar Polatlımızın yetiştirdiği şairlerin eserlerini kendi seslerinden dinleme fırsatı buldu. Ayrıca program öncesinde İlizyonist Gökhan Şanlı’nın muhteşem İlizyon gösterisi beğeniyle izlendi. Şanlı, elektrik ile yaptığı gösteri ile hem yürekleri ağızlara getirdi hem de büyük alkış aldı. Polatlı Kent Konseyi, düzenlediği etkinlik ile şehrin yetiştirdiği değerli şairleri Polatlı halkı ile tanıştırdı, buluşturdu.

Düzenlenen Programa; Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı Duygu Kurban Gözüoğlu, Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Derya Hatipoğlu, Oda ve Dernek Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Program sonunda programı organize eden Polatlı’nın Genç Şairi Süleyman Hür’e Başkan Çelik tarafından çiçek ve heykel hediye edildi.

“Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar”

Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, program sonunda yaptığı konuşmada; “Bugün buraya katılan tüm şairlerimize, Polatlımızın değerlerine, duygularıyla duygularımıza, şiirleriyle mısralarıyla duygularımıza tercüman olan tüm şairlerimize teşekkür ediyorum. Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar. Ayrıca ezgileriyle, Türküleriyle sazıyla sözüyle programı renklendiren Ömer Erdem Hocama, Kemanda Fatma Yağmur Su Hanımefendiye, Gitarda Efecan Baycan kardeşimize ve solist olarak katılan kıymetli oğlum Türker Çelik’e ve tüm şairlerimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu programın gerçekleşmesinde bize her zaman destekleri ile yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu tür programlarda yeniden beraber olmayı diliyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

Şairler eserlerini sahnede okudu

Programın şairleri ve eserleri ise sırasıyla şöyle; Musa Su – Orta Şark Yanı ve Amazonlar şiiri, Zehra Belkaya – Deli Kadın şiiri, Süleyman Hür – Seni Seviyorum Diyebilmek ve Babalar Günü şiiri, Demirşah Karabulut Öztürk – Ya Benimdir Ya Hiç Kimsenin şiiri, Ömer Erdem – Dostum Dostum ve Hazin Hazin eserleri, Gizem Konakoğlu – kendi yazdığı “Sonu Olmayan Yağmurlarda Dolaştım” şiiri ve Hayri İnan’ın Sincan Sincanköyken şiiri ile, Cabbar Çepur – Başka Bir Şey şiiri, Hüseyin Üstüntaş  – Geçti Yıllar şiiri, Hasan Aydın – Canikemin Kırkı şiiri ile sahnede yer aldı. Ayrıca Programın sunucusu Mustafa Yeşilyurt da sahnede Neşet Ertaş’ın kendi hayat hikayesini anlatan şiirini okudu. Program, Türker Çelik ve Efecan Baycan’dan “Neredesin Sen” ile “Deniz Üstü Köprüdür” türküleri ile sona erdi.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)