Ana sayfa GÜNDEM Ertürk, ASKİ Genel Müdürü ve Kurmaylarını Ağırladı

Ertürk, ASKİ Genel Müdürü ve Kurmaylarını Ağırladı

530
0

ASKİ Genel Müdürü Kınacı, Kahramankazan’da

ASKİ Genel Müdürü Cumali Kınacı, yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte Kahramankazan’da mahalle muhtarları ile bir araya gelerek  şehrin su ihtiyacı ve yapılacak yatırımları kapsayan bir toplantı gerçekleştirdi.

Kahramankazan Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen muhtarlarla toplantıya Kahramankazan Kaymakamı Engin Aksakal, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Aski Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı ve ASKİ yetkililerinin yanı sıra AK Parti Ankara 2.Bölge Milletvekili Adayı Orhan Yeğin katılım sağladı. ASKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı  Kahramankazan’ın su ihtiyaçları ve yapılacak olan yatırımları anlattı.

Muhtarlarla tek tek sohbet eden Kınacı, muhtarların görüş ve taleplerini aldı. Su ihtiyaçlarının yeterli miktarda karşılanması ve çözüm yolları hakkında bilgi verdi. Kaçak su kullanımında muhtarlardan yardım isteyen Kınacı; ‘Şüphelendiğiniz kişileri bize ihbar edin ki kimse kimsenin hakkını yemesin’ dedi.

Kınacı, vatandaşları yapılan yatırımlara sahip çıkmaya çağırarak; su kanallarına, dere yataklarına, çöp, moloz ve yabancı madde atanları ALO 153 numaralı Mavi Masa’ya bildirmeleri konusunda uyaran Kınacı, risklere karşı ortak sorumluluk çağrısı yaptı:

Kınacı, ” Su Kanallarının temizliği konusunda azami dikkat ve çaba sarf ediyoruz. ”

Kınacı, “Biz ASKİ olarak yağmur suyu ve atık su (kanalizasyon) kanalları, yağmur suyu kanalları, mazgallar ve dere yataklarında temizlik ve bakım çalışmalarını periyodik olarak gerçekleştiriyoruz. 2017 yılında bin 700 kilometre atık su-yağmur suyu hattında temizlik yaptık. Ekiplerimiz geçen yıl boyunca 58 bin adet atık su ve yağmur suyu bacasının bakımı ile bağlantı hatları dahil toplam 73 bin adet ızgaranın da temizliğini gerçekleştirdi. Sık sık taşkın yaşamamak için dere üzerinin kapatılmaması, arazi yüzeyinin geçirimsiz olmaması, yağmur suyu ızgara ve kanallarına tıkayıcı madde dökülmemesi, dere yataklarını daraltacak şekilde inşaat yapılmaması, imar planlarında taşkının dikkate alınması büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Toplantı sonrasında Kınacı, ASKİ şube personelleriyle tek tek sohbet edip onların sıkıntıları ve isteklerini sordu. Bölgeden gelen talep ve istekleri yerine getirmeleri ve aksaklık olmamasına dikkat edilmesi gerektiği talimatını verdi.

Ertürk, Kahramankazan’ ımız için oldukça verimli bir toplantı oldu. ”

Kahramankazan Belediye Başkanı Sayın Lokman Erturk, ” ASKİ Genel Müdürümüz Prof Dr. Cumali Kınacı, yardımcıları ve şube müdürlerini şehrimizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Mahalle muhtarlarımızın  sorunları noktasında oldukça verimli bir toplantı oldu.Talepler alındı, yatırımlar hakkında bilgi verildi. AK Parti Ankara 2.Bölge Milletvekili Adayımız Orhan Yeğin’ in de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılımları ve ilgileri dolayısıyla ASKİ Genel Müdürümüz Prof Dr. Cumali Kınacı, yardımcıları ve şube müdürlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

ASKİ Genel Müdürü Prof Dr Cumali Kınacı, Yardımcıları ve yönetimi, AK Parti Ankara 2.Bölge Milletvekili Adayı Orhan Yeğin, Kahramankazan Belediyesi Kumpınar Tesislerinde Kahramankazan Belediyesi’ nin düzenlediği iftar programına da katıldı.