Ana sayfa GÜNDEM Tecrübeli Teknik Adam Polatlı’da; Mesut Üretir

Tecrübeli Teknik Adam Polatlı’da; Mesut Üretir

1151
0

Polatlılı Teknik Direktör, Polatlı’yı başarıya götürecek

Başarılı Teknik Adam, Polatlı’nın yetiştirdiği isimlerden Teknik Direktör Mesut Üretir, 2018-2019 sezonu öncesinde 1926 Polatlı Belediyespor ile anlaşmasının ardından, spor yaşamını, Polatlı’da spor’a dair beklentilerini ve hedeflerini gazetemize anlattı.

3 Yılda 3 şampiyonluk parolasıyla iki yıl önce kurulan ve ilk iki yılda hedefine ulaşarak BAL’a (Bölgesel Amatör Lig) çıkan 1926 Polatlı Belediyespor, 2018-2019 sezonu öncesinde Tecrübeli Teknik Direktör Mesut Üretir ile anlaşma imzaladı. Üretir ile Polatlı’da sporun yol haritasının ne olması gerektiği üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Mesut Hocam hoş geldiniz Polatlı Belediyespor’daki göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Polatlı’nın çocuğusunuz, bizler hepimiz Polatlı’nın evlatlarıyız. Bugüne kadar olan spor geçmişinizle ilgili kısa bir bilgi verebilir misiniz?

1968 Polatlı doğumluyum. Beypazarı, Kırıkkale, Sincan, Gençlerbirliği, Adanaspor, Adıyaman, Fethiye, Amasya gibi birçok kulüpte profesyonel futbol oynadım. Polatlı Yenimahalle Site sporda başladım sene 82’de. Ondan sonra 87’den itibaren profesyonel olarak oynamaya başladık. Yine 2004’te de profesyonel futbol yaşantımı sona erdirdim ve teknik direktörlüğe geçtim.

Polatlıspor 2.ligdeyken veya 3.ligdeyken Polatlıspor’da oynadınız mı? 1987’de hangi takımla başladınız?

Hiç Polatlı’da profesyonel oynamadım. 1987 yılında Beypazarı spor ile başladım o zaman 3.ligdeydi. Sonra antrenörlük hayatıma başladım. Polatlıspor’da başladım ilk bölümde amatörde. Sonra Bugsaşsporda 2 sene oynadım. 2009-2010 civarlarında Polatlıspor’da görev yaptım. Benim dönemimde Başkan Necmi Furat vardı. Sonra 2 sene Bugsaş’ta profesyonel hocalık yaptım. 3 sene Keçiören’de yaptım. Sonra Altındağ belediyeyi çalıştırdım. Orada da bir şampiyonluk yaşadım. Geçen sene de Çubuk ve Altındağ’da idik.

Polatlı Belediyespor ile ilgili hedefiniz nedir?

Hedefim şu; buraya başarılı olmak için geldim. Yani burada başarılı olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Amacım Polatlı’yı daha iyi yerlere taşıyabilmek. Burada bu işi yaparken tabi herkesten destek bekliyoruz. Bize destek veren Polatlı Belediye Başkanımıza, Belediye Yönetim kurulumuza özellikle Mehmet abiye teşekkür ediyorum. Bize her türlü yardımlarını esirgemiyorlar. Yaptığımız tüm transferleri Mehmet Abi ile birlikte yaptık, sorumluluğu bizdedir. İnşallah biz burada başarılı olacağız.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)