Ana sayfa GÜNDEM CHP İl Kadın kollarından Polatlı çalışması

CHP İl Kadın kollarından Polatlı çalışması

368
0
PAYLAŞ

CHP Ankara Kadınları Polatlı’da

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeleri kalabalık bir grup halinde geçtiğimiz gün Polatlı’ya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Kadın Kolları, geçtiğimiz gün Polatlı’ya gelerek CHP İlçe Örgütü ve İlçe Kadın Kolları ile birlikte saha çalışması yürüttüler. CHP’li İl ve İlçe Kadınları, Polatlı’nın cadde ve sokaklarında yürüttükleri saha çalışmasında esnaf ve vatandaşlarla görüştüler. CHP’li kadınlar, 24 Haziran seçimleri ve özellikle CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce için destek istediler. CHP Ankara 1. Bölge milletvekili adayı Ekrem Kerem Oktay, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Türker de, CHP Ankara İl Kadın Kollarının saha çalışmasında bizzat yer aldı.

Ovacık: “Yılmayacağız, usanmayacağız”

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, saha çalışması öncesinde SKM’de düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ovacık; “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere dönük çalışmalarımız planlı programlı bir şekilde devam etmektedir. Polatlı bu anlamda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır. Kadın kollarımız başta olmak üzere mevcut yönetimimiz, gençlik kollarımız, önceki dönem ilçe başkanlarımız ve belediye başkan adaylarımız ile beraber topyekun sahalardayız. Kadınlarımız özellikle mahalle çalışmalarına ağırlık verdiler, bizler esnaf çalışmalarına ağırlık verdik. İnşallah 24 Haziran seçimlerinde Türkiye’mizi içinde bulunduğu bu kritik süreçten kurtarmaya dönük misyonu CHP Genel Merkezi ile il ve ilçe teşkilatları ile beraber tek adam rejimine karşı güçlendirilmiş parlamenter demokratik sisteme tekrar dönüşü sağlayacak olan CHP ve onun Genel Başkanı ve örgütleri bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Yılmayacağız usanmayacağız saha da aktif olarak çalışacağız. Mevcut faşizan, dinci tek adam rejiminin yıkılmasına dönük elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”dedi.

Çınar: “Biz bu yola çıktığımızda da umutluyduk”

CHP Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Çınar ise yaptığı konuşmada; “Bize gönülden inanan destek veren arkadaşlarımız ile alanlara birlikte çıktığımız günden itibaren o ivmeyi yakaladığımızı, seçimin sonunda cumhurbaşkanı adayımız İnce’nin iyi bir şekilde sonuçlanacağına ilk günden itibaren o yargıya vardık. Alan çalışmalarımızdan bize iletilen ve karşılaştığımız kişilerin söylemleri bu doğrultuda. Biz bu yola çıktığımızda da umutluyduk. Şuan daha da umutluyuz. Kesinlikle sonuç İnce olacaktır. İkinci tura kalacağız akabinde de 2. turdan biz CHP olarak çıkacağız. Buna inandık eminiz.”cümlelerine yer verdi.

Türker: “Bayramda dinlenmek yok”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı Kadın Kolları Başkanı Canan Türker ise yaptığı konuşmada; “İlçe kadın kolu başkanı olarak biz de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar Polatlımızdaki tüm esnaflarımız gezildi. Köy çalışmalarımız sağ olsun ilçe başkanımız ve diğer daha önceki ilçe başkanlarımızın destekleri özellikle kadınlarımızın destekleri ile devam ediyoruz. Bayramda dinlenmek yok, arkadaşlarımızla öyle karar verdik. Bayramda bir gün izin yapacaklar ondan sonra alanlar devam edecek.”dedi. CHP İlçe Seçim Merkezi ziyaretinin ardından  CHP’li kadınlar Yenimahalle ve İstiklal mahallesinde alan gezisine çıkarken, CHP ilçe başkanı Selami Ovacık ve Ankara Milletvekili Adayı Ekrem Kerem Oktay  esnaf gezisi yaptılar.