Ana sayfa GÜNDEM Şampiyon Takımda Zorunlu Ayrılık

Şampiyon Takımda Zorunlu Ayrılık

1521
0

Ekonomik Durum Sporda da Etkili

Süper Lig de mücadele eden ve Türkiye Kupasını kazanarak Polatlı’ da Spor Tarihinin en büyük başarısına imza atan Polatlı Belediye Spor Bayan Hentbol Takımı’nda sözleşmesi biten 8 yabancı ile yollar ayrılıyor.

Dolar kurunun sürekli yukarı doğru bir ivme gösterdiği ekonomik durum spor kulüplerini de transfer ya da sözleşme yenileme noktasında zora sokuyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Polatlı Belediye Spor Başkanı İsa Şengül, ” Ucu açık döviz kuru ile sözleşme imzalayamayız. ” sözleriyle kulüp menfaatlerini öncelemek ve önemsemek gerektiğine dikkat çekti. Şengül, ” Polatlı Belediye Spor, Bayan Hentbol takımıyla süper lig mücadelesi ve kazandığı Türkiye Kupası ile zirveye çıkmıştır. Sporcularımızla sözleşme yenileme döneminde gayemiz elbette takım iskeletini korumaktır ancak Yabancı kur ile imzalanacak sözleşmeler bizi altından kalkamayacağımız ekonomik dar boğaza sokabilir. Bu anlamda takımımızın menfaatleri doğrultusunda  ekonomik tedbirleri almak doğru olacaktır. ” dedi.

Kulübün ekonomik politikasını, kulübün menfaatleri doğrultusunda belirlenmesinin önemine dikkat çeken Şengül, ” Ödeyemeyeceğimiz sözleşmelerin altına imza atmak öncelikle kulübümüzü zora sokmaktır. Sonrasında da sözleşme koşullarını yerine getiremediğimiz durumda sporcumuzu da mağdur etmiş oluruz. Bu da bizim kurumsal yapımıza ters bir durum teşkil eder. ” ifadesinde bulundu.

8 Yabancı oyuncu ile Yollar Ayrıldı

Polatlı Belediye Spor Bayan Hentbol Takımı’nda sözleşmesi biten 8 yabancı ile yollar ayrılmış oldu. Takımdan ayrılan isimler, Lenche,Marija,Luilia, Dora ,Amanda, Simona ,Dushjica,Anastacio olurken kadroda yabancı oyuncu olarak sadece Julia kaldı.

Sözleşmesi biten yerli oyunculardan, Kübra Sarıkaya, Kübra Özyılmaz ,Hülya Güçer, Gülsün Sarıyel takımda kalırken Özge Yakar ile anlaşmanın henüz sağlanamadığı bilgisi alındı.

Şengül, Geleceğe dair Umut’lu konuştu

Takımın geleceği ile ilgili umutlu konuşan Başkan Şengül, ’’ Gelecek sezon Challange Kupa’sını Polatlı’ ya getirmek istiyoruz. Kazandığımız başarıları daha da yukarıya taşıyacak, bütçemize en uygun ve güçlü kadromuz ile yeni sezonda da Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol takımı olarak fırtına gibi eseceğiz. ” dedi.