Ana sayfa GÜNDEM Federasyon’dan Polatlı’ya Teşekkür

Federasyon’dan Polatlı’ya Teşekkür

909
0

” Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Polatlı Belediyespor’un Bilardo Takım Antrenörü Mehmet Işık’ı arayarak, Sinopta ki organizasyona katılan öğrencilerimizi  kutlayarak ilgili kişilere de Polatlı’nın Liselerarası Türkiye Bilardo Şampiyonası’na katılımı konusunda gösterdiği çalışmalar için teşekkür etti.”

Işık, Ercan’a cevabında bu çalışmaları Polatlı’da Polatlı Belediyespor olarak 2015 yılından itibaren başlattıklarını ifade ederek Polatlı Belediyespor Bilardo takımı ile birlikte bu başarıya ulaştıklarını hedeflerinin Polatlı’da Bilardo’yu yerel sporcularla Türkiye çapında en üst noktaya getirmek olduğunu ifade etti.

Federasyon’dan Polatlı’ya Teşekkür

” Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Polatlı Belediyespor’un Bilardo Takım Antrenörü Mehmet Işık’ı arayarak, Sinopta ki organizasyona katılan öğrencilerimizi  kutlayarak ilgili kişilere de Polatlı’nın Liselerarası Türkiye Bilardo Şampiyonası’na katılımı konusunda gösterdiği çalışmalar için teşekkür etti.”

Mayıs ayı başında Sinop’ta yapılan Türkiye Liselerarası Amerikan Bilardo Şampiyonasına Polatlı’dan Beştepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Polatlı Anadolu İmam Hatip Liseleri katılmıştı. Bu liseler Ankara’da yapılan Ankara Liselerarası şampiyona da da birinci olarak Ankara’yı temsil etme hakkını elde etmişti. Bu çalışmalar Polatlı’da 2016 yılında başlatılan liselerde bilardo projesi kapsamında öğrencilerimizin Bilardo’ya yönelişleri sonucu liselerimiz de 56 öğrencimizin bilardo okul sporları lisansı çıkarması ile devam etmişti. En son Sinop’ta yapılan 12 ilin katıldığı şampiyonada da bu liselerimiz Polatlı adını Ankara’yı temsilen dört gün boyunca yaptıkları müsabakalarla duyurmuşlardı.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan bu şampiyona sonrasında hazırlattığı katalog ve cd’leri katılan tüm liselere göndererek hem teşekkür etti hemde onlara yaşamları boyunca hatırlayacakları bir hatıra oluşturdu.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Polatlı Belediyespor’un Bilardo Takım Antrenörü Mehmet Işık’ı arayarak, Polatlı’nın Liselerarası Türkiye Bilardo Şampiyonası’na katılımı konusunda gösterdiği çalışmalar için teşekkür etti.

Ercan, Polatlı’dan katılan liselere, Kaymakamlığa ve Belediye Başkanlığı’na gönderilmek üzere hazırlattığı, Sinop Türkiye Bilardo Şampiyonası katalog ve cd’leri göndereceğini ifade etti.

Ayrıca ilk fırsatta da Polatlı’ ya geleceğini söyledi. Başkan Ercan sosyal medyada paylaştığı açıklamada da bu konuları ifade etti.

Işık, Ercan’a cevabında bu çalışmaları Polatlı’da Polatlı Belediyespor olarak 2015 yılından itibaren başlattıklarını ifade ederek Polatlı Belediyespor Bilardo takımı ile birlikte bu başarıya ulaştıklarını hedeflerinin Polatlı’da Bilardo’yu yerel sporcularla Türkiye çapında en üst noktaya getirmek olduğunu ifade etti.

Konuya ilişkin Polatlı Belediyespor Antrenörü Mehmet Işık yaptığı açıklamada şunları söyledi; ”

Türkiye Bilardo Federasyon Başkanımız Ersan ERCAN a ve Eğitim Kurul Başkanımız Nurettin KARAKURT a çalışmaları ve destekleri için teşekkür ediyoruz.

2016 yılında 150 lise öğrencisi ve 21 öğretmene 90 saatlik bilardo eğitimini POLATLI ANADOLU İMAM HATİP LİSE sine kurduğumuz 4 bilardo masasını kullanarak BİR BUÇUK AY hafta sonları benim antrenörlüğüm ve Polatlı Belediye spor Bilardo takım lisanslı sporcuları ile birlikte verdik.

2015 Yılında kurduğumuz Polatlı Belediye spor Bilardo takımı üç yıldır liglere katılıyor.Türkiye Bilardo 2.Liginde mücadele ediyoruz.Şu anda lisanslı takım sporcu sayımız 11 kız olmak üzere 41 kişi.Hedefimiz dışarıdan hiç bir destek almadan,POLATLI da bilardoyu kendi imkanlarımızla geliştirip önümüzdeki 10 YIL içinde Türkiye Bilardo 1.Ligine çıkmaktır.

Polatlı Belediyespor BAYAN HENTBOL TAKIMI geçen hafta TÜRKİYE KUPASINI kazandı.Ülkemizi AVRUPA da temsil edecek.

Ankara Polatlı ilçesi 56 öğrenci okul sporları lisansı çıkararak Ankara’da şampiyon olan iki lisesi ile de Ankara yı temsilen bu organizasyona katıldı.Halen 4 okulumuzda Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ‘nın bizzat kendisinin maliyetini ödediği bilardo masaları var.11 beden eğitimi öğretmenimize bilardo eğitim sertifikası verdik.İnşallah seneye Polatlı liseleri Ankara şampiyonluğunu Türkiye dereceleri ile taçlandıracaktır.

Destek veren başta Polatlı Kaymakamlığı,Milli Eğitim Müdürlüğü,İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğü, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ,Polatlı Belediyespor Başkanı İsa ŞENGÜL ve beden eğitim öğretmenlerimize,Polatlı Belediyespor sporcularına ayrıca Türkiye Bilardo Federasyon Başkanımız Ersan ERCAN a ve Eğitim Kurul Başkanımız Nurettin KARAKURT a çalışmaları ve destekleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.