Ana sayfa GÜNDEM Demir: “19 Mayıs, Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır”

Demir: “19 Mayıs, Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır”

749
0

Demir’den “19 Mayıs” mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm vatandaşların bayramını kutladı.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajında şunları söyledi: “Bugün, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 99. yıldönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşu, özgür ve müreffeh yarınlara yürüyüşüdür”

“Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum”

“İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz son büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşıyla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün tüm kazanımlara sahip çıkmamızı, ülkemizi daha müreffeh kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır. İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyeti emanet ettiğimiz gençlerimize duyduğumuz güvenin bir göstergesidir. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz, en büyük gücümüz gençlerdir. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle Türk gençlerimiz daha çok çalışmalı, ülkemizi ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmeliler. Bu düşüncelerle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”