Ana sayfa GÜNDEM Öztürk: “Polatlı onlar için bir taşra, bir gecekondu…”

Öztürk: “Polatlı onlar için bir taşra, bir gecekondu…”

1094
0

Öztürk: “Ziraat Odasının açılışına katılmaya tenezzül bile etmiyorlar”

İYİ Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yetkin Öztürk, pazartesi günü yapılan Polatlı Ziraat Odası Yeni Binası açılış törenine bir tane bile Ankara Milletvekili gelmemesine tepki gösterdi.

İYİ Parti İlçe Teşkilatı haftalık basın toplantısını dün ilçe seçim koordinasyon merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıda, SKM açılışında yaşanan “İmam” krizi, İsrail’in Gazze saldırısı, Büyükşehir Belediyesi İftar çadırı ve Polatlı Ziraat Odası Hizmet binası açılışına Ankara Milletvekillerinin katılmamasına değinildi.

“İmamlar, açılışta bir Kuran okumak için bile korkar duruma geldiler”

Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan, Filistin saldırısını kınadı, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi. Durukan, Filistin’e barış gelmesini temenni etti. Konuşmasının devamında SKM açılışında yaşanan “İmam” sıkıntısına değinerek; “Müftülüğü aradık, müftlük imam veremeyeceğini söyledi. Çalışan imamlar, resmi çalıştıkları için gelemeyeceklerini söylediler. Emekli imamlar da gelmediler. Toplumda büyük bir siyasi baskı var. Bunun en büyük örneğini de imamların korkusu gösterdi. İmamlar, açılışta bir Kuran okumak için bile korkar duruma geldiler. Bu siyasi baskıyı herkes görüyor, biliyor.”dedi. Sonrasında Ankara Büyükşehir Belediyesi İftar çadırı hakkında konuşan Durukan; “Seçim koordinasyon merkezimizin önüne 3 katlı, 15 metre yüksekliğinde devasa bir çadır koydular. Bu tarihte görülmemiş bir şeydir. Neredeyse önümüze branda gereceklerdi. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Böle bir çadırın akla mantığa sığar bir tarafı yok. Polatlı’nın fakir mahallelerinde daha mütevazı çadırlarla bu iş yapılabilirdi. Maksadını aşan bir çadır kuruldu. Esnaflar da mağdur, biz de mağdur olduk. Bu siyasi ahlaka sığmayacak bir şeydir. Her ne kadar iktidar partisi bunda dahili olmadığını söylese de büyükşehirin kurduğunu belirtse de şahsen bunu pek inandırıcı bulmuyorum ve kınıyorum.”dedi.

“Bu zat-ı şahaneleri neye teşrif edecekler? Bunların yüzlerini ne zaman göreceğiz?”

Daha sonra söz alan İYİ Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yetkin Öztürk, öncelikle Ramazan ayının hayırlı ve mübarek olmasını diledi. Sonrasında 14 Mayıs pazartesi günü yapılan Ziraat Odası yeni binası açılış törenine değinen Öztürk; “Ankara’mızın 32 tane milletvekili var. İlçemiz 36 ilden büyük ve Ankara’nın da yüzölçümü olarak 25 ilçe içerisinde en büyük ilçesidir. Bunca büyüklüğe rağmen ve seçim döneminde olmamıza rağmen, bu Ankara Milletvekilleri seçimlere 30 gün kala Başkente 70 km uzaklıktaki Ziraat Odası açılışına teşrif etmeyecekler de bu zat-ı şahaneleri neye teşrif edecekler? Bunların yüzlerini ne zaman göreceğiz? Çitçi ölünce mi, çiftçi bitince mi bunların şefaatini göreceğiz? Buradan 32 Ankara milletvekiline üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. O gün açılışa Adalet ve Kalkınma Partisi Urfa Milletvekili katılmış, buyursun gelsin başımızın üstünde yeri vardır. Ama burada Urfa Milletvekili haklı olarak kendi yöresi ile ilgili bilgiler verdi. Gözler bir tane de olsa Ankara milletvekili aradı. Özellikle iktidar partisinin milletvekillerini aradı. İktidar partisi her fırsatta Polatlı’ya sahip çıkıldığını iddia ediyor. Buraya bir sirk göndererek, bir iftar çadırı yaparak kimseye burada ulufe dağıtılmıyor. Burada verilen çorba da et de yemek de bizim vergilerimizle, bizlerin ödediği paralarla yapılıyor. Burada kimse kimseye jest yapmıyor, kimse kimseyi kandırmasın. Bizim gelirimizle buraya bir çadır kuruluyor. Gelirimizle insanlara bir şeyler dağıtılıyor ama ne yazık ki iktidar partisi milletvekilleri buraya gelip Ziraat Odasının açılışına katılmaya tenezzül bile etmiyorlar. Polatlı onlar için bir taşra, bir gecekondu… Ben buradan 90 bin seçmeni olan Polatlılılara seslenmek istiyorum; lütfen sizden olanı ve olmayanı özellikle seçin, takip edin. Polatlı Türkiye’nin tahıl ambarı, Polatlı tarımın göz bebeği ama ne yazık ki özellikle iktidar partisinden hiçbir milletvekili Polatlı’ya tenezzül edip açılışa bile katılma nezaketini göstermemişlerdir. Özellikle Ak Partili seçmenlere bunu bir kez daha düşünmeleri yönünde ikazda bulunmak istiyorum.”dedi.

“Soykırım artık İsrail’in diğer adı haline gelmiştir”

Öztürk, konuşmasının devamında Filistin’deki zulme değinerek; “Filistin’deki kan durmadıkça orta doğudaki, dünyadaki kan durmayacaktır. Soykırım artık İsrail’in diğer adı haline gelmiştir. Yapılan soy kırımı, vahşeti, şiddetle nefretle en sert şekilde kınıyorum. Hayatını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. İsrail’e karşı alınacak olan tüm tedbirlerde İYİ Parti olarak hükümetin yanındayız.”dedi. Konuşmasına son verirken hafta boyunca yaptıkları etkinliklere değinen Öztürk, anneler günü, hemşireler günü ve engelliler haftası ile ilgili ziyaretler düzenlediklerini bunun yanında da muhtarlar ve vatandaşlarla buluşmaların devam ettiğini söyledi.