Ana sayfa GÜNDEM Kupa ve madalyalar sahiplerini buldu

Kupa ve madalyalar sahiplerini buldu

907
0

Okul sporları kupa ve madalya töreni yapıldı

Öğrencilerin spor yapma alışkanlığı kazanması ve profesyonel sporcuların yetişmesi amacıyla her yıl Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Okul Spor Müsabakaları sona erdi, madalya ve kupa töreni dün Yeni Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul müsabakaları kupa ve madalya töreni dün yeni kapalı spor salonunda yapıldı. Beş branşta mücadele eden okullardan dereceye girenler takım halinde kupalarını, öğrenciler de madalyalarını aldı. Törene; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Spor etkinlikleri ile ilçemizden 7 branşta 3978 öğrenci lisanslı sporcu Türk sporuna kazandırıldı

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Spor Müdürü İrfan Aytekin, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün burada sporun birleştirici gücünün en güzel örneğini yaşıyoruz. Tek millet hedefinde sporun kenetleyici gücünü asla inkar edemeyiz. Bu bağlamda sportif faaliyetler ve müsabakalar kişinin bedensel anlamda gelişimini sağladığı gibi, hem sosyolojik hem de ruhsal anlamda da tekâmül etmesini sağlar. Müsabakalarda yaşanan tatlı rekabet, beraberinde güzel dostlukların ve kardeşlik ortamının gelişmesine de katkı sağlar. Gerek gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, gerekse Türk sporuna alt yapı amacıyla yapılan okul sporları etkinlikleri yıllardır Milli Eğitim Bakanlığımızla Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ortaklaşa gerçekleştirdiği bir etkinliktir. Bu proje kapsamında her yıl okul sporları etkinlikleri ile Türk sporuna lisanslı sporcular kazandırılmaktadır. Bu sporcular, geleceğin şampiyonları, yıldızları olarak karşımıza çıkmakta ve her platformda ülkemizin dünyaya tanıtılmasında önemli görevler üstlenmektedir. Bu bağlamda ilçemizde 2017-2018 eğitim öğretim yılında Okul Sporları etkinliklerinde toplam 7 branşta 3978 öğrenci lisanslı sporcu haline getirilerek Türk sporuna kazandırılmıştır. Bu katkının sağlanmasında; başta beden eğitimi öğretmenlerimiz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2017-2018 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında düzenlediğimiz kupa ve madalya törenimizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Derece alan okullar ise şöyle;

FUTBOL MÜSABAKALARI:

Genç Erkek; 1. Polatlı MTAL, 2. Gevher Nesibe MTAL, 3. Peyami Safa A.L., 4. Alfa Yaşam Koleji. Yıldız Erkek; 1. Mıhçıoğlu O.O, 2. İmam Hatip O.O, 3. Esentepe O.O, 4. Gazi İmamhatip O.O. Küçük Erkek; 1. İstiklal O.O, 2. Gazi İmamhatip O.O., 3. Işın Yaman Koleji, 4. İmamhatip O.O.

BASKETBOL MÜSABAKALARI:

Genç Erkek; 1.TOBB Fen Lisesi, 2.Polatlı Anadolu Lisesi, 3.Işın Yama Koleji, 4. Peyami Safa A.L.

VOLEYBOL MÜSABAKALARI:

Genç Erkek; 1.Atatürk Anadolu Lisesi, 2. TOBB Fen Lisesi, 3. Peyami Safa A.L., 4. Polatlı Anadolu Lisesi. Genç Kız; 1.Beştepe MTAL, 2. Peyami Safa A.L., 3.Duatepe A.L., 4. Fatih MTAL. Küçük Kızlar; 1. İstiklal O.O, 2. İMKB O.O, 3. Genç Osman O.O, 4. Namık Kemal O.O. Yıldız Kızlar; 1. İstiklal O.O, 2. Namık Kemal O.O., 3. İmamhatip O.O. 4. Mıhçıoğlu O.O.

Ve ayrıca Masa Tenisi ve Satranç Branşlarında derece alan okullara ödülleri verildi.