Ana sayfa GÜNDEM AK Parti’den İsrail Protestosu

AK Parti’den İsrail Protestosu

313
0
PAYLAŞ

Demir, Basın Açıklamasıyla İsrail Saldırısını Protesto etti

Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması kararını protesto eden Filistinlilerin, İsrail askerleri tarafından öldürülmesi, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanlığınca düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması kararını protesto eden Filistinlilerin, İsrail askerleri tarafından öldürülmesi, Ak Parti Polatlı İlçe Başkanlığınca düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

Demir, ” Bu girişim bizim için yok hükmündedir”

Basın Açıklaması gerçekleştiren AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, ” Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır.” sözleriyle ABD’ nin girişimini eleştirdi.

Demir, ” Filistin ve Kudüs Müslümanlığın Kırmızı Çizgisidir ”

Demir, ” İsrail’in, şu ana kadar 55 Filistinli kardeşimizin şehadeti ve binlerce masum kardeşimizin yaralanmasıyla sonuçlanan eylemlerini şiddetle kınıyoruz. ABD ve İsrail’in, coğrafyamızın gözbebeği ve barışın şehri olan mukaddes Kudüs’ü kana bulamasını, uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetliyoruz. İsrail’e, böyle devam etmesi halinde, eninde sonunda akıttığı masum kanlarında boğulacağını bir kez daha hatırlatıyoruz.Uluslararası kuralların ve vicdanın bu derece hoyratça çiğnenmesi, hiç kimsenin kendini güvende hissetmediği bir dünyaya doğru gidildiğinin ifadesidir.” diyerek İsrail’i protesto etti.

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, ” İsrail’in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir.” sözleriyle kararlılıklarını vurguladı.