Ana sayfa GÜNDEM Demir: “Onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz”

Demir: “Onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz”

718
0

Demir: “Zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırmaktadır”

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 12-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak engelli bireylerin haftasını kutladı.

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, 12-16 Mayıs Engelliler Haftası mesajı yayımladı. Demir, mesajında engelli bireylerin yaşam şartlarına değinerek haftalarını kutladı. Başkan Demir, mesajında şunları söyledi: “Engelliler haftasının, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere  imza atmaktadırlar. Bu kardeşlerimizin, zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizleri gururlandırmaktadır. ‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.”

“Tüm engelli kardeşlerimizin engelliler haftasını kutluyorum”

“Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle ilgili sorunların çözümü için son 15 yılda önemli adımlar attık. Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli kardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz. Engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Engelliler haftasında düzenlenen etkinliklerin, engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimizin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum ve tüm engelli kardeşlerimizin engelliler haftasını kutluyorum.”