Ana sayfa GÜNDEM Yaşar: “Bu bir bayrak yarışıdır”

Yaşar: “Bu bir bayrak yarışıdır”

837
0

Bakkallar Odası, yeni dönemde güçlü hedeflerle ilerliyor

Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar, ANKESOB Yönetiminde yer almasının ardından dün bir basın toplantısı düzenledi.

Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar, yerel basın mensupları ile düzenlediği basın toplantısında bir araya geldi. 2014 yılında birinci dönem 2018 yılı Ocak ayından itibaren ise ikinci dönemde de güven tazeleyerek başkanlık görevini yürütmek üzere seçilen Başkan Yaşar, 2014’ten bu yana üyelere fayda odaklı çalıştıkları belirtti, bundan sonraki süreçte de bu çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Yaşar ayrıca, bu görevin bir bayrak yarışı olduğunu, gelecekte başkanlık koltuğunda yeni isimlerin yer alabileceğini ve bunun bilincinde olduklarını da belirtti.

Polatlı’dan iki isim yedek listede

Ocak ayında esnaf odası seçimlerinin sona ermesinin ardından Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği genel kurulu gerçekleştirildi ve Polatlı Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Davut Yaşar Yönetim Kurulu Listesinde Polatlı’dan yer alan isim oldu. Polatlı’dan ayrıca Ziraat Aletleri Odası Başkanı Osman Aydoğan Yönetim Kurulu Yedek listesinde, Lokantacılar Fırıncılar Kahveciler Odası Başkanı Hıdır Çavuş ise Denetim Kurulu Yedek listesinde yer aldı. Başkan Yaşar, dün düzenlediği basın toplantısı ile 2014 yılında başkanlığa seçilmesinden ikinci başkanlık dönemine ve ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeliği sürecini anlattı. Başkan Yaşar, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Nasıl faydalı oluruz diye çalışmalarımıza başladık”

“09 Şubat 2014 tarihinde yapılmış olan Bakkallar ve Bayiiler Odasının seçimlerine arkadaşlarımızın takdiri üzerine bu kutsal hizmet yarışına ben ve ekibim aday olduk. Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odasının üyelerinin takdiri ve desteğini alarak ekibim ile birlikte odamızda yönetim kurulu başkanlığına başladım. Cenabı Allah’ın bize nasip ettiği bu hizmet yolunda yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber esnaflarımızın takdirleri ile üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinci ile başta odamıza ve üyelerimize ve esnaflarımıza nasıl faydalı oluruz diye çalışmalarımıza başladık.”

“Bu hizmetler sadece odamız üyeleri ile sınırlı kalmamıştır”

“Odamızı devir aldığımız o günden bu güne yaptığımız çalışmalarla bir projeye imza attığımıza inanıyoruz. Bu hizmetler sadece odamız üyeleri ile sınırlı kalmamıştır. Üst birliğimiz olan Ankara esnaf ve sanatkârlar odaları birliğimizin saygı değer Başkanı Sayın Mehmet Yiğiner başta olmak üzere teşkilattan sorumlu Başkan Vekilimiz Sayın Hüseyin Ar başkanımızın da katkılarıyla Polatlı Bakkallar ve Bayiiler odamıza esnaf sicil bürosunun verilmesini uygun görmüşlerdir. Bu sayede 16 Nisan 2015 tarihinden bu yana sadece odamız üyelerine değil Polatlımızdaki tüm esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Daha önceden de belirttiğim gibi Allah’ın izni ile saygı değer üyelerimizin takdiri ve desteği ile 07 Ocak 2018 tarihinde yaptığımız olağan genel kurulunda güven tazeleyerek bu hizmet yolundaki görevimize devam ediyoruz.”

“Mehmet Yiğiner başkanımızın listesinde ismimizin bulunmasından dolayı onur duydum”

“Ankara genelindeki tüm odalarımızın seçimlerinin bitmesinin ardından odalarımızın bağlı olduğu üst kuruluşumuz olan Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin de seçim tarihi belli olmuştur. Polatlımıza hiçbir zaman desteğini esirgemeyen göreve geldiği günden bu güne yaptığı hizmetlerle ve yaptığı desteklerle hizmette sınır tanımayan birlik başkanımız Sayın Mehmet Yiğiner ve ekibine Polatlı Bakkallar ve Bayiiler Odası olarak her zaman yanında olacağımızı açık yüreklilikle ifade ettik. 06 Mayıs 2018 tarihinde Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 43. Olağan genel kurulunda Mehmet Yiğiner başkanımızın listesinde ismimizin bulunmasından dolayı onur duydum. Mehmet Yiğiner gibi başarılı ve azimli bir başkan ile çalışacağım için gururlandım. Ankara esnaf ve sanatkârlar odaları Birliği Başkanı Sayın Mehmet Yiğiner’in şahsıma layık gördüğü bu görevi Polatlımızı temsilen Polatlımızdaki tüm oda başkanlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde temsil edeceğimize inanıyoruz. Allah’ım cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Siz değerli gazeteci arkadaşlarımız aracılığı ile tüm esnaf ve sanatkârlarımıza en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimi iletiyorum.”