Ana sayfa GÜNDEM Demokrat Parti’den Akşener’e imza

Demokrat Parti’den Akşener’e imza

1085
0

DP’den Akşener’e imza desteği

Demokrat Parti İlçe Başkanı Erkut Kubat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dün İlçe Seçim Kuruluna giderek İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener için imza verdi.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde İyi Parti ile ittifak yapan Demokrat Parti, Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e imza kampanyasında destek verdi. İmza vermek için önceki gün parti yönetimiyle birlikte İlçe Seçim Kuruluna giden DP İlçe Başkanı Erkut Kubat’a, İYİ Partililer de eşlik etti. İmza vermek üzere; Demokrat Parti Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Birol Gökçe, Demokrat Parti Polatlı İlçe Başkanı Erkut Kubat, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri; Galip Arslan, Erhan Eroğlu, İsmail Çağlı, Murat Baysar, Gürol Dinsever, Ahmet Öksüz ve Partililer ile birlikte İyi Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan ve İYİ Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Yetkin Öztürk katılımı ile İlçe Seçim kuruluna gidildi.

“İttifak sistemi muhalefet partileri için de bir fırsat olmuştur”

DP İlçe Başkanı Erkut Kubat, konuya ilişkin gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkenin içinde bulunduğu durum malum bir sürü badireler atlattık. Balyozdu, Ergenekondu, 15 Temmuz darbe girişimi ve bunlarla beraber süre gelen dış ilişkilerdeki sorunlar terörizm ve en başında ekonomik kriz. Türkiye birçok açıdan zor durumlar yaşıyor. Milletimiz bir buhran yaşıyor. Bu erken seçim bu yaşadığımız sorunları ülkenin için bulunduğu durumu değiştirmek için insanlarımızı bu sıkıntılardan kurtarmak için siyasetin önünü açmak için bir fırsat olarak değerlendirdik. İktidar Partisinin ve MHP’nin ortaklaşa bir fikir olarak çıkardığı ittifak sistemi muhalefet partileri için de bir fırsat olmuştur. En başında seçmenler için bir fırsat olmuştur. Demokrat parti, İyi Parti, Saadet Partisi ve CHP ittifakında biz de demokrat parti olarak Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener ve kendisine destek vermek için İlçe seçim kuruluna dilekçemizi vermeye gideceğiz. Parti teşkilatı olarak buradayız. İyi Partiyle beraber hareket edeceğiz. Ülkemizi milli ittifakta seçime girerek vatandaşlarımızın iyi günler beklediğini umuyoruz, iyi günlere kavuşacağız, millet ülke olarak ekonominin önünü açacağız inşallah.”

“16 yıldır yapılamayan bundan sonra nasıl yapılacak?”

“Şuanda Sayın Cumhurbaşkanı seçim vaatleri olarak ülkenin rahatlayacağını, ekonominin rahatlayacağını, terörizmin biteceğini beyan etmekteler. 16 yıldır yapılamayan bundan sonra nasıl yapılacağını her vatandaşımız sormalı. Bunun cevabını aramalı. Alternatif olmadığını düşünen kişilere bu soru sorulmalı. Alternatifiniz yoksa biz bu sıkıntıları yaşamaya devam edeceğiz. Alternatif olarak diğer siyasi partilerin de Cumhurbaşkanı adayları var. İyi Partinin ve ittifakın demokrat parti iyi parti ittifakının adayı Meral Akşenerdir, biz kendisine sonuna kadar destek vereceğiz. Alternatifin olduğunu insanlarımıza göstereceğiz. İnşallah siyasi tecrübesiyle bu ittifak kanadındaki siyasi tecrübeyle diğer partilerle beraber bu ülkeyi bu milleti güzel yerlere taşıyacağız inşallah. Seçim çalışmalarımız çok kısa bir süre dar imkanlar olmasına rağmen elimizden gelen çalışmayı fazlasıyla gece gündüz sürdürmeye çalışıyoruz. İnşallah vatandaşlarımızın huzuru mutluluğu için bunlar bize zevkli eğlenceli çalışmalar geliyor. Yorgunluk nedir bilmiyoruz. Ülkemizi, başkentimizi, ilçemiz Polatlı’yı iyi günler bekliyor inşallah. Demokrat Parti bu ittifakın içinde yer aldı. Siyasetin de ulusal medya kanalında yasaklı bir partiyiz. İnşallah insanlarımız demokrat partiyi tekrardan hatırlamaya başlayacaklar. Zaten bilenler biliyor, biz unutturmamaya çalışıyoruz. Ama siyasi alanda biz yasak bir partiyiz. Bu fırsatta da inşallah yasakları delip geçeceğiz. Seçimden sonra Türkiye’yi iyi günler bekliyor.”