Ana sayfa GÜNDEM Kuşoğlu, başvurusunu yaptı

Kuşoğlu, başvurusunu yaptı

767
0

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesinde Ankara 1.Bölge aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adaylığı için başvuru süresi dün itibariyle sona erdi. Polatlı’nın yakından tanıdığı isim CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da aday adaylık dosyalarını genel merkeze verdi. Kuşoğlu, 24 Haziran seçimleri öncesinde Ankara 1.Bölge aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Bülent Kuşoğlu Kimdir?

7 Ocak 1958’de Erzurum’da doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Remziye’dir. Yeminli Mali Müşavir, Maliyeci, Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İngiltere’de sosyal güvenlik konularında çalışmalar yaptı. Maliye Bakanlığında Baş Hesap Uzmanlığı, Milli Savunma Bakan Danışmanlığı, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdür Yardımcılığı, Dünya Bankası gözetiminde, Türk Sosyal Güvenlik ve Sağlık Sisteminin Reformu projelerinde Değerlendirme Kurulu ve Yürütme Komisyonu Üyeliği; özel sektörde genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. Ulusal ve çeşitli internet gazetelerinde köşe yazıları yayımlandı. 24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği yaptı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Kuşoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.