Ana sayfa GÜNDEM Şimşekler Süper Amatör Ligde!

Şimşekler Süper Amatör Ligde!

1858
0
PAYLAŞ

Mutlu Son; Polatlıspor Şampiyon

Polatlıspor, 1. Amatör Küme’ de şampiyon olduktan sonra Süper Amatör Lig (SAL) yükselme Play off final maçında Esnafspor’u penaltı atışlarıyla yenerek Süper Amatör Lig’ e çıktı.

Play off final maçında, Esnafspor karşısında  2-0 öndeyken yediği 2 gol ve gördüğü 2 kırmızı kartla yürekleri ağızlara getiren Polatlıspor, maçın 90 dakikasını 2-2 beraberlikle tamamladı. Maçın uzatma bölümlerinde de eşitlik bozulmadı ve seri penaltı atışları sonunda kazanan Polatlıspor oldu.

Play off Maçlarında İlginç Tesadüfler

Polatlıspor, 1.Amatör küme 2.grupta şampiyon olduktan sonra 11 Mart’ta başlayan PlayOff’ ların ilk maçını da Esnafspor ile yapmış ve o maçtan da 2- 2’lik beraberliklerle ayrılmıştı. Play off maçlarının finalinde yine Esnafspor’la karşılaşan Polatlıspor bu maçın normal süresini 2-2’lik beraberlikle tamamladı.

Polatlıspor’un Başarı Hikâyesi

Sezon başında 11 oyuncusu olan, yedek oyuncusu bile olmayan, birçok imkandan mahrum kalmış, kapısına kilit vurulacak gözüyle bakılan Polatlıspor, her şeye rağmen 1.Amatör kümeden şampiyon olarak çıkmayı başarmıştı.

Ekim ayında yeni yönetim kadrosuyla adeta mezarından çıkartılan Polatlıspor, Ankara amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Ankara 1.amatör Lig mücadelesinde 1. Amatör kümeden Şampiyon olarak çıktı. Polatlıspor, 1.Amatör küme 2.grupta mücadele etti. Grupta bulunan 10 takım ile toplam 18 maç oynadı. Polatlıspor 18 maçta 43 puan aldı ve 1. Amatör kümede Şampiyon olarak Play-offlara çıkmaya hak kazandı. Antalya’ da 11 Mart’ta başlayan Play off mücadelelerinin ilk maçında Esnafspor ile karşılaşan Polatlıspor 90 +3’üncü dakikada bulduğu golle sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılmştı.  Play off final maçında normal süresi  yine 2-2 biten maçın uzatma bölümlerinde de eşitlik bozulmadı ve seri penaltı atışları sonunda kazanan Polatlıspor oldu.  Maçın ilk 15 dakikasında 2-0’ lık üstünlüğü yakalayan Polatlıspor,  yediği 2 gol ve gördüğü 2 kırmızı kartla yürekleri ağızlara getirse de penaltılarda kazanarak kupayı Polatlı’ ya getirdi.