Ana sayfa GÜNDEM Çavuş, ‘’Ramazan ayında sofralarımız bereketlensin‘’

Çavuş, ‘’Ramazan ayında sofralarımız bereketlensin‘’

654
0

Çavuş’tan Ramazan öncesi  et fiyatları değerlendirmesi

Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş, yaklaşmakta olan Ramazan ayı öncesinde et fiyatları hakkında açıklama yaptı.

Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da spekülatif gıda fiyatlarında art niyetli kişilerin oynama yapacağı fakat Polatlı’da özellikle et fiyatları konusunda oda olarak denetim ve kontrollerin süreceğini ifade etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş şu ifadelere yer verdi. “On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına girmemize sayılı günler kala yine gıda satışlarının artacağı düşüncesiyle da spekülatif gıda fiyatlarında art niyetli kişilerin oynama yapacağı yurt genelinde bilinmektedir. Fakat bizler Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası olarak bu tür sorunların önüne geçmek noktasında ilçemizde özellikle iftar sofralarımızın bereketli ve lezzetli bir şekilde kurulması her vatandaşımızın gönül rahatlığı ile alış verişini uygun fiyatlardan yapabilmesi için gereken denetleme ve kontrollerimizi yetkili kurumlarla ilçede sürdüreceğiz.

Çavuş, ‘’ Fiyatların normal seyrinde olması için denetimlerimizi gerçekleştireceğiz. ‘’

Bizim özellikle ilçede et fiyatları ile ilgili Ramazan ayında herhangi bir yükselişin yaşanmaması ve normal zamanda uygulanan fiyatların Ramazan ayında da devam etmesi için ilçemizde bulunan odamıza kayıtlı diğer kasap esnaflarımızda dâhil olmak üzere görüşmeler yaparak et fiyatlarında artış yaşanmaması için tedbirlerimizi, ricalarımızı gerçekleştireceğiz.

Diğer yandan kamuoyunda et fiyatlarının artış sebepleri içerisinde üreticinin girdilerinde yaşanan yüksek artışlar et fiyatlarında olumsuz yansımaları getirmiştir. Burada tek umudumuz üreticinin girdilerini düşürerek et fiyatlarındaki yükselişi durdurmaktır.

Çavuş, ‘’ Eti bildiğiniz kasaptan alın’’

Ramazan ayı öncesi tüketicilere de uyarılarda bulunan Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş; “Özellikle et alırken vatandaşlarımızın semtlerinde veya bölgelerinde kendi bildikleri kasaplardan alış veriş yapmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü et satışı ve tüketimi oldukça hassasiyet isteyen bir konudur. Yine son zamanlarda büyük marketlerde kapalı kutu içerisinde gramajlı et satışları serbest şekilde günlük kesim yapan kasap esnafımızı olumsuz yönde etkilemiş, bu tür et ürünlerini kullanan vatandaşlarımızda ette istediği kaliteyi bulamamıştır. Bu yüzden bizler bilinen kendi kasaplarımızdan vatandaşlarımızın et ürünlerini tercih etmelerini, satın almalarını tavsiye ediyoruz. Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası olarak Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.” Dedi.