Ana sayfa GÜNDEM ANKESOB Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı

ANKESOB Başkanlar Kurulu Toplantısı yapıldı

583
0

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanlar Kurulu Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı,  Safran Thermal Resort- Sandıklı’da gerçekleştirildi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in başkanlığında gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu Toplantısı’na ANKESOB’a bağlı odaların başkan, başkan vekili ve yöneticileri yoğun katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar yaptı. Ar, “Başkanlar Kurulu Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantımıza hoş geldiniz. ANKESOB adına tüm oda başkan ve yöneticilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyerek gündem hakkında bilgilendirmede bulundu.

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın gündeme ilişkin bilgi paylaşımının ardından  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu ve toplantıyı yönetecek divan oluşumu gerçekleştirildi.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner başkanlığındaki divanda yeni oda başkanları;  Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar ve Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Sincan Kamyoncular, Minibüsçüler, Halk Otobüsçüler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı İsa Yalçın, Elmadağ Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hamit Demirci, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Orhan, üye olarak yer aldı.

Divan oluşumun ardından ANKESOB Başkanlar Kurulu Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’nı yöneten Divan Başkanı Mehmet Yiğiner  bir konuşma yaptı. Başkan Yiğiner, ANKESOB faaliyetleri hakkında oda başkan ve yöneticilerine  bilgilendirmede bulunurken esnaf ve sanatkârların  sorunlarına ilişkin verilen mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Yiğiner, tüm katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “ANKESOB Başkanlar Kurulu Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantımıza hoş geldiniz. Sizlerle bir arada olmaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Özellikle eşlerimizle, çocuklarımızla bir arada olalım, muhabbet edelim istedik. Toplantının dışında da burada sizlerle bir arada, istişare içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Üye Sayısı Her Geçen Gün Artıyor

Esnaf Sicilinde kayıtlı üyemiz 53 bine kadar düşmüştü. Şu an yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde 92 bin 500’ü geçtik. Yaklaşık 40 bin civarında bir artış var. Bunu birçok odamız hissetmiştir. Üye sayısı  iki misli, üç misli artan odalarımız olmuştur. Bu artış  odalarımızın güçlenmesi demektir. Şimdi biz odalarımızı ayakta tutacağız, yaşatacağız ki sizlerle birlikte esnaf ve sanatkârlarımıza hizmet edebilelim, Birliğimizi güçlü tutalım. Maalesef biliyorsunuz esnafımızın durumu belli. Odalarımıza katılım ücretlerini ödeyin diye baskı yapmıyor, zorlamıyoruz. Sizleri ayakta tutmak için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Tabii biz de Birliğimizi ayakta tutmak için olağanüstü çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar Türkiye geneli tüm esnaf ve sanatkârları ilgilendiriyor. Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak katkı sağladığımız tüm kanun ve mevzuatlar tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Fiyat tarifesini elimizden alıp Büyükşehir’e verdiler. Mahkeme ile diğer iller kaybettiler, Ankara’da biz kazandık. Özellikle ulaşımda; takside, dolmuşta, serviste, otobüste kendi fiyat tarifemizi kendimiz belirleyebiliyoruz.”dedi.

Oda başkanları da birer konuşma yaptı

Toplantıda sorunları dile getirmek, bu sorunlara ilişkin görüş ve çözüm önerilerini değerlendirmek amacıyla söz alan oda başkanları da birer konuşma yaptı. Oda başkanları yaptıkları konuşmalarla karşılaştıkları zorlukların altını çizerek sektörlerine ilişkin görüş, öneri ve değerlendirmelerde bulundu. Her konuşmacının ardından ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, yapılan konuşmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner, ANKESOB ailesine yeni katılan oda başkanlarını tanıtmak için platforma davet ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Başkanlar Kurulu Bilgilendirme ve DeğerlendirmeToplantısı, Başkan Yiğiner’in, “Başarılı ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Kurulu Toplantımızın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, toplantımıza katılım gösteren tüm oda başkanı ve yöneticilerimize teşekkür ederim.” sözlerinin ardından  katılımcı oda başkan ve yöneticilerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.