Ana sayfa GÜNDEM Ilıca  ve İnler’den ” Yağmur ve Şükür” duası imecesi

Ilıca  ve İnler’den ” Yağmur ve Şükür” duası imecesi

1212
0

Dualar; bereketli, birlik ve dirlik içinde bir yıl için

İlçemiz Çevre Mahallelerinde ” Yağmur ve Şükür” duaları düzenlenmeye başladı. Cumartesi günü İnler ve Ilıca mahallelerinde vatandaşlar yağmur ve şükür duasına çıktı. Kaynaşma yemeğinin de verildiği Yağmur ve Şükür Duası etkinliklerine vatandaşların yanı sıra İlçe Protokolünden de yoğun katılım gerçekleşti.

Yeni nesille beraber bu gelenek yaşatılarak, gelecek nesillere aktarmak amacını da içeren, etkinlik vesilesiyle ilçe dışında olan mahalle sakinlerinin mahalleye gelmeleriyle kaynaşmanın sağlandığı, bereketli hasatlar için şükür ve yağmur duası etkinlikleri bugün komşu iki mahallelerimiz olan Ilıca ve İnler köyleri tarafından ortaklaşa gerçekleştirildi.

” Birlik, Beraberlik ve Bereket Dilendi”

Etkinlikte vatandaşlar dualar eşliğinde Allah’tan bereketli bir yıl dilerken, ülkenin birlik, beraberliği ve güvenliği için gözlerini kırpmayan güvenlik görevlileri ve aziz şehitlerimiz içinde dualar okundu.

Yıldızkaya, ‘’ Çiftçilerimiz İçin Bereketli Bir Yıl Diliyorum ‘’

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, yağmur duası sonrası yaptığı açıklamada; İlçe halkının birlik ve beraberlik içinde yağmur duası için bir araya geldiğini belirterek, etkinlikte katkıları olan tüm mahalle muhtarlarına ve vatandaşlara teşekkür etti. Çiftçimiz için bereketli bir yıl olmasını Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyorum. ‘’ dedi.

Programda Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından vatandaşlara yemek ikram edildi. İnler ve Ilıca Mahallelerinde yapılan yağmur duasına; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Siyasi Partileri İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, merkez ve çevre mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.