Ana sayfa GÜNDEM Bileğine güvenen geldi…

Bileğine güvenen geldi…

2147
0

Gazi İmam Hatip’te okullar arası bilek güreşi yarışması

Polatlı Gazi İmam Hatip Ortaokulu  “Güçlü Kollar Güçlü Bireyler Bilek Güreşi” yarışması düzenledi, öğrencilere madalyalarını Avrupa ve Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonu tarafından verdi.  

İlçemiz okullarından Gazi İmam Hatip Ortaokulu, “Güçlü Kollar Güçlü Bireyler Bilek Güreşi” yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışmada ilçemiz okullarından öğrenciler kıyasıya mücadele etti. Gazi İmam Hatip Ortaokulu Bilek Güreşi Yarışmasına, Avrupa ve Türkiye Şampiyonu, Uluslararası Bilek Güreşi Hakemi ve Bilek Güreşi Milli Takımlar Antrenörü Seydi Ali Tunca katıldı ve hakemlik yaptı. Tunca ayrıca meraklı öğrencilerin bilek güreşi hakkında sorularını yanıtladı, gençler kategorisinde birinci ve ikinci olan öğrenciler ile gösteri maçı yaptı.

Öğrencilerin bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmak amaçlanıyor

İlçemiz okullarından Gazi İmam Hatip Ortaokulu, dün düzenlediği “Güçlü Kollar Güçlü Bireyler Bilek Güreşi” yarışması ile büyük beğeni topladı. Etkinliğin amacı; Okullarda öğrencilerin bireysel yeteneklerini ortaya çıkarmak,   bireylerde özgüven duygusunu geliştirmek, öğrencileri zararlı alışkanlıklardan korumak ve topluma yararlı bireyler olmasını sağlamak, Öğrencilerin sportif etkinliklerle sosyalleşmesini sağlamak,  kurallara uyma, dikkat, odaklanma ve refleksi hareketlerini geliştirerek kendisine ve çevresine sağlıklı bireyler olarak kazandırılması, olarak açıklandı. Okul Müdürü Ömer Bilici, idareciler ve öğretmenler, Avrupa ve Türkiye Şampiyonu, Uluslararası Bilek Güreşi Hakemi ve Bilek Güreşi Milli Takımlar Antrenörü Seydi Ali Tunca ve tüm katılımcılara teşekkür ettiler. Tunca ise okul yönetimi ve öğretmenlere Polatlı’da bilek güreşinin tanıtılması ve öğrencilerin spora yönlendirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkür etti. Gazi İmam Hatip Ortaokulu, eğitim öğretim faaliyetlerinin yanı sıra düzenlediği etkinlikler ile öğrencilerin bireysel yeteneklerini de ortaya çıkarıyor, etkinlikler öğrenciler ve velilerden büyük beğeni topluyor.

Yarışmanın kazananları ise şöyle:

Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü “Güçlü Kollar, Güçlü Bireyler Bilek Güreşi Listesi

Minik Erkekler

1.Sait Günyüzlü – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 2.Yılmaz Özok – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 3.Ramazan Başaran – Mehmet Akif Ersoy O.O.

Minik Kızlar

1.Elif Gül Yılmaz – Şehit Yaşar Çetinkaya O.O., 2.Sevgi Güngör-  Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 3.Fatmanur Başaran Gazi İmam Hatip Ortaokulu.

Yıldız Erkekler

1.Muhammet Fırat – Mehmet Akif Ersoy O.O., 2.Batuhan Tokat – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 3.Yusuf  Şaban Taşdelen – İMKB Ortaokulu.

Yıldız Kızlar

1.Ayşe Rüveyda Çınar – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 2.Gülsem Zaman – Şehit Yaşar Çetinkaya O.O., 3.Elifnur Yıldırım – Zafer Ortaokulu

Genç Erkekler

1.Kemal Ünal – Şehit Yaşar Çetinkaya O.O., 2.Halil Diş – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 3.Hamza Kılıç – Şehit Yaşar Çetinkaya O.O.

Genç Kızlar

1.Terfe Gök – Gazi İmam Hatip Ortaokulu, 2.Sudenaz Kılınç – Zafer Ortaokulu, 3.Hacer Başaran –  Mehmet Akif Ersoy O.O.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)