Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “Mehmetçiğimiz kime hizmet ediyor?”

Ovacık: “Mehmetçiğimiz kime hizmet ediyor?”

359
0
PAYLAŞ

Ovacık: “Bu güçlerin jandarmalığını yapıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, esnaf ziyaretlerine, esnaflarla yüz yüze görüşüp sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, esnafın ve şehrin sorunlarını mercek altına aldı. CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık ve Yönetimi, ilçemiz esnaflarını ziyaret etmeye haftalardır devam ediyor. Ovacık ve ekibi esnafın sorunlarını dinliyor ve ayrıca şehrin bazı genel sorunlarını yerinde tespit ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz gün Necatibey Caddesi esnafları ziyaret edildi, sorunları dinlendi. CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, ziyaretlerin ardından basın açıklamasında bulunarak, genel tespitlerini aktardı. Dış politikaya da değinen Ovacık; “Dış politikada ülkenin geldiği nokta ortada, emperyalist  güçler, ortadoğuda gelecek için enerji ve petrol noktalarına hakim olmak için üsler kurarken, silah pazarlarken bizim ne yaptığımız belli değil, bu güçlerin jandarmalığını yapıyoruz. Mehmetçiğimiz kime hizmet ediyor?”dedi.

“Demokratik hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığı bir ortamda para dolaşmıyor”

Başkan Ovacık, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Esnaf ziyaretlerine devam ediyoruz, bugün de Necatibey Caddesindeki esnafımıza merhaba dedik ellerini sıktık sorunlarını dinledik, esnaf son derece rahatsız bir dokun bin ah işit kimisi sorunlar o kadar çok ki hangisinden başlayayım diyor kimisi dokunur dokunmaz sorunlarını sıralamaya başlıyor. Esnaf, artık  iktidarın mevcut ekonomi politikası ile ülkeyi idare etmesi imkansızdır, bu politika sürdürülebilir bir politika değildir biz bittik, demektedir. Yalnız bırakıldık, devleti idare edenler bir gün kapımızı açıp da bizim dertlerimizi ve sorunlarımızı sormuyorlar, sormadıkları gibi uygulamalarıyla da sorunların çözümüne yönelik bir programlarının olmadığını da görüyoruz. Çünkü kazanamadığımız gibi her gün gelen zamlardan bıktık artan döviz kurları nedeniyle çok yakında dükkanımı kapatacağım diyen bir çok esnafımız var. Gelen zamlara vatandaş olarak tepki koymadıkça tepemize binmeye devam ediyorlar siz yemeyin içmeyin bizim getireceğimiz zamlara çalışın diyorlar artık bu iktidarın değişmesi gerektiğini felsefesi insan odaklı bir iktidarın gelmesini arzu ediyoruz diyorlar. Kamu iktisadi kurumların tamamını sattılar doymadılar şimdi de şeker fabrikalarını satıyorlar, toplum buna ses çıkarmadıkça ülkeyi uçuruma götürecekler kamu görevi yapan bir sivil toplum kuruluşu olarak sizler bizim bu sorunlarımızı yetkililere iletin diyorlar. Çocuklarımızın geleceğinden endişe ediyoruz, OHAL nedeniyle bir bahane bulacaklarını okudukları okuldan atılacakları endişesini taşıyoruz. Demokratik hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığı bir ortamda para dolaşmıyor kimse alış veriş yapamıyor dolaysıyla bizim bu ortamda  esnaflığı sürdürebilmemiz zor görülüyor diyorlar. Dış politikada ülkenin geldiği nokta ortada, emperyalist  güçler, ortadoğuda gelecek için enerji ve petrol noktalarına hakim olmak için üsler kurarken, silah pazarlarken bizim ne yaptığımız belli değil bu güçlerin jandarmalığını yapıyoruz. Mehmetçiğimiz kime hizmet ediyor.”