Ana sayfa GÜNDEM Şampiyon Liselilerden Başkan Kıymaz’ a Ziyaret

Şampiyon Liselilerden Başkan Kıymaz’ a Ziyaret

839
0

Genç Şampiyonlar, Sporun ve Sporcunun Destekçisi Başkan Kıymaz’ın Makamında

Ankara Liselerarası Amerikan 8 Top Cepli Bilardo Şampiyonasında Şampiyon olan Beştepe Kız Meslek Lisesi ve İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ ı makamında ziyaret etti.

2,3 ve 4 Nisan’da Ankara’ da düzenlenen, Ankara Okul Spor Faaliyetleri İl Gençler 8 top (cepli) Bilardo Şampiyonasında, Genç Kızlar kategorisinde şampiyon olan Polatlı Beştepe Anadolu Kız Meslek Lisesi, Genç Erkekler kategorisinde şampiyon olan Polatlı İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, sporun ve sporcunun her daim destekçisi olan Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz’ ı ziyaret etti. Ziyarette Beden Eğitimi öğretmeni Sadi Kuyrukçu ve Türkiye Bilardo Federasyonu Okul Sporları Koordinatörü Mehmet Işık da hazır bulundu.

Kıymaz, ” Çocuklarımız, Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u okumalı ve yaşam felsefeleri haline getirmeli ”

Başarılı lise öğrencilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kıymaz, ” Sporun ve sporcunun tanımını Mustafa Kemal Atatürk, unutulmaz bir biçimde yapmıştır. Bu anlamda siz kıymetli gençlerimizin yetişmesinde katkı sağlayan Antrenörünüz Mehmet Işık’a, öğretmenlerinize, ailelerinize teşekkür ediyorum. Sizlerin Bu Cumhuriyetin nasıl kazanıldığına dair fikriniz olması adına ve okuduktan sonra da bu ölümsüz eseri yaşam felsefesi haline getirmeniz dileklerimle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Nutuk ” eserini sizlere hediye ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Başkan Kıymaz, kendilerinin bundan sonra da spora ve sporcuya gereken önemi ve desteği sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Öğrencilere ve öğretmenlerine de tebrik ve teşekkürlerini ileterek, başarılarının devamını dileyen Kıymaz, başarılı liselilere onlar için hazırladıkları hediyeleri takdim etti.

Hazırlıklarını 4-6 Mayıs 2018’de Sinop’ta yapılacak Türkiye Bölge Şampiyonasına yoğunlaştıran şampiyon liseliler Sivil Toplum Kuruluşlarına ziyaretlerine devam edecek.