Ana sayfa GÜNDEM Emniyet Teşkilatı 173 Yaşında!

Emniyet Teşkilatı 173 Yaşında!

775
0

Polis Teşkilatının Gurur Günü

İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü ve 10 Nisan Polis Günü için dün Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

10 Nisan Polis Günü nedeniyle dün Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, Atatürk anıtına İlçe Emniyet Müdürlüğü çelenginin konulması ile devam etti. Tören, yapılan konuşmaların ardından ziyaretler ve sonrasında Polis Lokalinde gerçekleştiren kokteyl sonrasında sona erdi. Törende ayrıca Emekliye ayrılan Baş Polis Memuru Sıtkı Ceylan’a Müdür Yıldırım tarafından plaket verildi. Tören sonunda Sobacılar Odası Başkanı Cabbar Çepur tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiir okundu. Törene; Topçu ve Füze Okul Komutanı Korgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz, 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet İbiş, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, İlçe Emniyet Müdürlüğünden birçok polis, oda borsa ve dernek başkanları, daire amirleri, siyasi partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yıldırım: “Hak ve adalet duygusunu kaybetmeyiniz”

Konuşmasında Polatlı’nın suç oranı en düşük ilçelerden biri olduğunu belirten İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Devlet olma vasfı kazanmış toplumlar varlıklarını devam ettirmek ve her türlü tehlikeden uzak kalarak huzur ve güven ortamı içinde yaşayabilmek için devlet bünyesinde bazı kurum ve kuruluşlar

oluşturmuşlardır. Bu kurumların birisi olan Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 tarihinde kabul edilen nizamname ile yazılı ve düzenli bir kurum haline geçmiştir. İlk kez bu nizamnamede polisliğin yer almasından dolayı her yıl bu tarih yurdumuzda polis teşkilatının kuruluş yıldönümü olarak kutlanmaktadır. Bütün amacı ülke safında vatandaşımızın hak ettiği huzur ortamını sağlamak olan Türk Polis Teşkilatı dünya şartları içerisinde oluşan yeniliklere devamlı bir aşama kat etme gayreti içerisinde bulunmaktadır. Teşkilatımızın kurulduğu günden bugüne vatandaşın huzur ve güvenliğinin kendi huzur ve güveninden üstün olarak görmüş ve bu doğrultuda çaba harcamıştır. Türk Polis Teşkilatı vatan ve milletin bölünmez bütünlüğü ile halkımızın can ve malını korumak gibi çok önemli ve hassas bir görevi olduğu geçmişte olduğu gibi gelecekte de büyük bir özveri ile yerine getirme çabası içinde olacaktır. Sevgili meslektaşlarım vazifenizi yerine getirirken sorumluluğunuzun ne denli büyük ve ne denli kutsal olduğunu asla unutmayınız. Hak ve adalet duygusunu kaybetmeyiniz. Bu bayrağı en yükseklere taşımayı bir görev biliniz.  Vatandaşlara nazik ve merhametli olmayı onları sevmeyi ihmal etmeyiniz. Görevinizde başarılar dilerken sizlerin bu gününüz kutlu olsun diyor ailelerinizle sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Değerli ve saygıdeğer Polatlılılar; İlçemiz ile ilgili yapılan değerlendirmelerde nüfus yoğunluğu oranına göre Polatlı suç ve suçlu ortalaması en az olduğu yerleşim birimleri arasında görülmektedir.  Bu da bizi son derece gururlandırmaktadır. Bizler ve Polatlı halkı için son derece sevindirici bir husustur. Böyle bir ortamın oluşmasında asla unutmadığınız ve gözden uzak tutmadığımız unsur Polatlı halkının yasalara olan bağlılığı ve bizlere verdiği destektir. Bu desteğin bundan sonra da artarak devam edeceğini umuyoruz. Sözlerime son verirken şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Bu vesileyle hepinize tekrardan saygılarımı arz ediyor, Polis teşkilatımızın da polis gününü kutluyorum.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)