Ana sayfa GÜNDEM Yavaş: Ne dediysek o; 3 yılda 3 şampiyonluk!

Yavaş: Ne dediysek o; 3 yılda 3 şampiyonluk!

866
0

Yavaş: “Polatlıya bu şampiyonluğu yaşatmanın gururunu yasıyoruz”

1926 Polatlı Belediyespor Başkanı Hüdaverdi Yavaş, BAL ligine yükselmelerinin ardından bu meşakkatli yolda yaşadıklarını ve bu başarının öyküsünü anlattı.

BAL ligine yükselerek Polatlı’da 30 yıllık bir özlemi sona erdiren 1926 Polatlı Belediyespor’un Kulüp Başkanı başarının öyküsünü anlattı. 1926 Polatlı Belediyespor, 90’lı yıllarda 2. Lig’de mücadele eden Polatlı için 30 yıl sonra tekrar umut ışığı oldu. Uzun yıllardır Amatör kümenin farklı kategorilerinde yükselme şansı arayan şehir takımları, bir türlü Polatlı’ya istenilen başarıyı getiremedi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile kurulan 1926 Polatlı Belediyespor; Hüdaverdi Yavaş başkanlığında toplanan başarıya aç yönetimi ve kadrosu ile kısa sürede kazandığı şampiyonluklarla BAL Ligi’ne yükseldi. Kulüp Başkanı Yavaş, başarı öyküsünü, geçtikleri zorlu süreçleri anlattı ayrıca emeği geçenlere de teşekkür etti. Yavaş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Makam yok başarı var dedim”

“Herkes konuştu ben sustum, herkes bildi ben cahil oldum, herkes eleştirdi ben kırılmadım, herkes her şeyi söyledi ben lal oldum. Dedim ki ben yok biz var, dedim ki makam yok başarı var dedim ki Polatlı her şeyin iyisine layık, kimseyi kırmadım, kimseyle dalaşmadım, sandılar ki sessizliğim korkudan, bilemediler asaletimden sustum. Çok konuşup boş işlerle uğraşmadım, gece demedim gündüz demedim 2 senede 70 maçın hepsine gittim, kampına katıldım. Tahriklere küfürlere maruz kaldım gün geldi koskoca Polatlı belediyesinin takımında tek başıma deplasmana götürdüm, futbolcunun abisi teknik heyetin destekçisi oldum. Taraftarla iç içe yaşadım aynı otobüsle maça gittim, aynı tribünde tezahürat yaptım. Galip geldi takım başarıyı herkes kabullendi ben geriden izledim. Mağlup oldu takım başarıyı kabullenenler ağır eleştiriler yaptılar mağlubiyetle alakası yokmuş gibi davrandılar. Bu takımdan bir yol olmaz dediler önlerine geçtim teknik heyetime futbolcularıma sahip çıktım, sorumluluk benim dedim.”

“Keşke yenilseler diyen insanlarla maç izledim”

Çok para harcanıyor dediler, bilmeden eleştirdiler. Bizim gibi ve bizden fazla para harcayan takımlar küme düştü bizden geride kaldı. Onlara bakmadılar beni eleştirdiler aynı statta keşke yenilseler diyen insanlarla maç izledim. Galip geldik eleştiri aldım mağlup olduk suçlu oldum, gitti dediler dayanamaz bırakır dediler, daha neler neler dediler. Desinler, inandım inandık en başından son güne bu takım bal ligine çıkacak dedim hiç yılmadım inandım. Başarınca boy boy reklamlarım da olmadı, benim manşetlere demeçler de vermedim. Her galibiyetten sonra sadece gelin destek olun bu takım Polatlının, bu takım bizim dedim. Öncelikle herkesten özür diliyorum, hiç bir açıklamamda, hiç bir konuşmamda ben demedim ama bugün ben de insanım, iki senenin sonunda yaşadıklarımı ben diye anlatmak, içimi dökmek istedim. Bu yüzden tüm Polatlı hemşerilerimden özür diliyorum. Evet biz kazandık, biz inandık, biz kupayı aldık, biz basardık.”

Polatlı basınına ve özellikle Mehmet Işık beye teşekkür…

“Bu süreçte bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen arkadaşım, kardeşim, biladerim, Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya, değer verdiğim kardeşim Sayın Tayfun Harmana, çok kıymetli fedakar yöneticilerime, formalarının terleten Polatlıya şampiyonluk getiren futbolcularıma, benimle birlikte eleştirilen ve benim de istemeyerek olsa da kalbini kırdığım teknik heyetime, veeee iyi günde zor günde hep bizleri destekleyen fedakar taraftarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Polatlı basınına ve özellikle Mehmet Işık beye ve diğer gazeteci arkadaşlara teşekkürü borç biliyorum. Bizler elçiyiz, bugün var yarın yoğuz. Bir beklentiyi, bir kazancı gözetmeksizin fedakarca gece gündüz çalışarak Polatlıya bu şampiyonluğu yaşatmanın gururunu yasıyoruz. Biz bir aileyiz, BAL ligi Polatlımıza hayırlı olsun, hedef 3.lig, parola şampiyonluk. Ne dediysek o; 3 yılda üç şampiyonluk!”

“BAL Ligi’nde de aynı başarıyı göstermek için elimizden geleni yapacağız”

“İlk yönetim toplantımızda sloganımızı 3 yılda 3 Şampiyonluk olarak belirledik ve amacımız doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Amacımız skorda başarının yanında sahada gençlerimize, çocuklarımıza kısacası bizi takip eden tüm sporseverlere seyir zevki yüksek, kaliteli müsabakalar izlettirebilmek. Belediye Başkanımız ve tabi ki kulübümüzün Fahri Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın katkıları ile 30 yıl sonra Polatlı’nın futbol hasretini sona erdirerek BAL Ligi’ne yükseldik. Sezon başından bu yana bizi hiç yalnız bırakmayan taraftarlarımız başta olmak üzere; sporcularımıza, yönetimimize ve teknik kadromuza teşekkürlerimi sunuyorum. BAL Ligi’nde de aynı başarıyı göstermek için elimizden geleni yapacağız.”