Ana sayfa GÜNDEM Kent Konseyinden gençlere destek konseri

Kent Konseyinden gençlere destek konseri

876
0
PAYLAŞ

Genç müzisyenlerden yarışma öncesi Polatlılılara konser

Polatlı Kent Konseyi, Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Polatlı’yı temsil edecek olan Polatlı Duatepe Anadolu Lisesi, Polatlı Atatürk Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesi öğrencileri için başlattığı ‘Gençliğe Destek’ kampanyası kapsamında konser programı düzenledi.

Dijital müzik platformu Fizy sponsorluğunda bu yıl 21. düzenlenen ‘Liseler Arası Müzik Yarışması’nda oylamalar başladı, Polatlı’dan üç okul katılıyor. Polatlı Kent Konseyi ve Gençlik Meclisince başlatılan Gençlere Destek kampanyası kapsamında geçtiğimiz akşam Gar bahçesinde konser programı düzenlendi. Düzenlenen programda yarışmaya katılacak olan gençler sahne aldı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın katkıları ile Kent Konseyi tarafından başlatılan çalışma hakkında konuşma yapan Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik; “Afiş, Broşür, Dev Ekran ve Konser organizasyonuna olan katkılarından dolayı Polatlı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne, Tesisler Müdürlüğü’ne ve yerel basınımıza teşekkür ediyoruz. Tüm hemşehrilerimizi gençlerimize destek olmaya davet ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Gençler, desteklerinizi bekliyor

Türkiye Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Polatlı’yı Polatlı Duatepe Anadolu Lisesi, Polatlı Atatürk Anadolu Lisesi ve TOBB Fen Lisesi öğrencileri temsil edecek. Öğrenciler aylardır bu yarışma için hazırlanıyorlar, Polatlı’nın adını İstanbul’da başarı ile duyurmak istiyorlar. Gençlere destek olmak için uygulamayı telefonunuza indirerek oy vermeniz yeterli, dilerseniz şarkıları uygulama üzerinden paylaşarak da daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Her şehirden 2 okul katılabiliyor

Grup Parya ve Major Müzik olarak ‘Haram Geceler’ ve ‘Gibi Gibi’ şarkıları ile İstanbul’da yapılacak finallere katılabilmek için yarışan öğrencilere destek olmak için Fizy uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek ücretsiz oy verebilirsiniz. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda oylama sonucunda her eleme şehrinden en fazla oy alan 2 okul finale katılmaya hak kazanıyor. Dünya’nın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, ‘Fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’ toplam 195 okuldan 1095 öğrencinin sahne aldığı İstanbul elemeleriyle geçtiğimiz günlerde başladı. Oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşen konserlere öğrencilerin ilgisi oldukça fazla. Yarışmanın finali İstanbul Bostancı Gösteri Merkezinde 28 Nisan tarihinde yapılacak.

Nasıl oy vereceksiniz?

1-Telefonunuza fizy uygulamasını indiriniz. 2-Uygulamayı açıp gerekli bilgileri giriniz. 3-Liseler arası müzik yarışmasına tıklayınız. 4-Oylamaya katıl butonuna tıklayınız. 5- Arama kısmından beğendiğiniz şarkıyı (‘Haram Geceler’ ve ‘Gibi Gibi’) yazıp ara butonuna tıklayınız. 6- Şarkının videosuna tıklayıp oy ver butonuna tıklayınız.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)