Ana sayfa GÜNDEM Festival başladı, bu eğlenceyi kaçırmayın…

Festival başladı, bu eğlenceyi kaçırmayın…

892
0

2.Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali Başladı!

Polatlı Belediyesi öncülüğünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve Türkiye’den önemli tiyatro gruplarını Polatlı’da sanatseverlerle buluşturacak olan Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali Perşembe günü itibariyle başladı, 12 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen ve geçtiğimiz yıl vatandaşlardan büyük ilgi gören Kral Midas Tiyatro Festivali bu yıl da Polatlılıları tiyatroya doyuracak. Türkiye’den ve yurt dışından olmak üzere toplam 16 oyunun sahneleneceği festival 12 Nisan tarihine kadar devam edecek. Festival kapsamında sahnelenecek olan tüm oyunlar ücretsiz olarak seyircilerle buluşacak. Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali’nin açılışı 5 Nisan Perşembe günü saat 14.00’de ‘Kukla Kumpanyası’ ve saat 19.00’da Polatlı Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu ‘Dokuz Canlı’ ile gerçekleştirildi.

‘Dokuz Canlı’ kırdı geçirdi

2.Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali açılış oyunlarından; Polatlı Belediye Tiyatrosu ‘Dokuz Canlı’ adlı oyunu geçtiğimiz 13 Eylül Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyun, seyircilerden büyük beğeni topladı. Tayfun Türkili tarafından kaleme alınan, Genel Sanat Yönetmenliği Mustafa Yeşilyurt’un yaptığı ve Polatlı Belediye Tiyatrosu’nun yoğun çalışması ile sahneye konulan oyun festivalin ilk gününde 13 Eylül Kültür Merkezi’nde tiyatro severler ile buluştu. Oyun sonunda Belediye Kültür Müdürü Veli Keskin tarafından Yeşilyurt ve ekibine ödül verildi.

Cumartesi ve Pazar günü sahnelenecek oyunlar

7 Nisan Cumartesi

14.00 – Yozgat Sanat Tiyatrosu ‘Ortaya Karışık’

19.30 – Gazimağusa Belediye Tiyatrosu ‘Aman Aman Canikom’

8 Nisan Pazar

14.00 – Misal Sanat ‘Minnak Kayıp’

19.30 – Gaziemir Belediye Tiyatrosu ‘Başarılarımı Karılarıma Borçluyum’

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)