Ana sayfa GÜNDEM Polislerden İlçe Protokolüne Ziyaret

Polislerden İlçe Protokolüne Ziyaret

1202
0

Polisten Protokole ziyaret

04-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıl dönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdür Vekili Cemil Karakaya ve emniyet personelinden oluşan bir heyet ilçe protokolünü makamlarında ziyaret etti.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ziyaretlerin ilk durağı Kaymakamlık makamı oldu. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, 173. yılını kutlayan emniyet teşkilatının 10 Nisan Polis Günü’nü ve Polis Haftasını aileleri ile birlikte kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. Ziyaret sırasında İlçe Emniyet Müdür Vekili Cemil Karakaya, Polis Haftası etkinlikleri hakkında Kaymakam Tunçer’e bilgi verdi. Karakaya ve beraberindeki emniyet görevlileri daha sonra, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan ve Cumhuriyet Başsavcısı Veysel Kaçmaz’ı ziyaret ettiler.

“Gece gündüz demeden çalışıyor, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmiyor”

Vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için 24 saat görev yapmaya devam edeceklerini belirten İlçe Emniyet Müdür Vekili Cemil Karakaya, “Polis teşkilatı olarak yaptığımız her türlü çalışmamıza verdiğiniz desteğinizi hep arkamızda hissettik. Bu bize güven ve cesaret veriyor. Ortak paydamız Polatlımızı daha da ileriye götürmek için çalışmalarımız devam edecek. “dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Tunçer, “Türk Polis Teşkilatımız milletimizin can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden çalışıyor, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmiyor.  Polatlı’da de polis teşkilatımız çalışmalarını başarı ile sürdürüyor. Görevleri başında şehit düşen emniyet personelimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize sağlıklı bir yaşam diliyorum.” diye konuştu.

“Devletimiz güçlüdür, son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu mücadele sürecektir”

Konuşmasının son bölümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin ne pahasına olursa olsun terörle mücadeleye devam edeceğini ifade eden Kaymakam Tunçer, “Bugüne kadar böyle olmuştur, bundan sonra da aynı kararlılıkla yoluna devam edecektir. Bunu herkesin bilmesi lazım. Türkiye’nin bütünlüğüne, milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine saldıranlar hak ettikleri cevabı almaktadırlar ve alacaklardır. Devletimiz güçlüdür, son terörist etkisiz hale gelinceye kadar bu mücadele sürecektir. Devletimizin gücü, milletimizin birlik ve beraberliği sınanmamalı, gerçekleştirilen  saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşmayacağı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milleti ile birlikte ebediyen tek bayrak, tek devlet, tek millet, tek vatan toprağında varlığını devam ettireceği asla unutulmamalıdır. “diye konuştu.