Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Devlet Hastanesine iki yeni doktor

Polatlı Devlet Hastanesine iki yeni doktor

7469
0

Polatlı sağlık hizmetlerine yeni takviyeler

Polatlı Devlet Hastanesi’nde doktor kadrosu genişlemeye devam ediyor. Polatlı Devlet Hastanesi bünyesine geçtiğimiz gün bir İç Hastalıkları Doktoru ve Genel Cerrahi Doktoru katıldı.

Kısa bir süre önce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hizmete açan Polatlı Devlet Hastanesi’nde doktor kadrosu da genişliyor. Bu çerçevede Genel Cerrah Opr. Dr. Samet Şahin ile Dahiliye Uzmanı Dr. Mustafa Çağrı Ergün Devlet Hastanesi’ndeki yeni görevlerine başladılar. Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Arslan, hastane bünyesinde yeni ünitelerin açılmasını sağladıkları gibi, doktor kadrosunu da genişleterek günde yaklaşık dört bin kişiye daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Arslan kısa bir süre önce hastane  bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hizmete açtıklarını hatırlattı. Bununla birlikte Suda Doğum Ünitesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Üniteleri(GETAT)  başta olmak üzere diğer branşlarda da kadrosunu ve hizmet ağını genişlettiklerini söyledi.  Başhekim Dr.Hüseyin Arslan, geçtiğimiz hafta itibarıyla bir genel cerrah bir de dahiliye uzmanı olmak üzere iki doktorun daha hastanede yeni görevlerine başladığını duyurdu. Arslan, “Amacımız Polatlı halkına kaliteli sağlık hizmeti vermektir. Günde yaklaşık 4 bin kişiye sağlık hizmeti veren bir hastane durumundayız. Hastanemiz sadece Polatlı merkez değil, çevre il ve ilçelere de hizmet vermektedir. Bu nedenle her geçen gün kadromuzu genişletmek ve hizmetlerimizi daha kaliteli yapmak amacındayız” dedi.

Uz.Dr. Mustafa Çağrı ERGÜN İç Hastalıkları Uzmanı

1987 Konya Doğumlu Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi İhtisas tamamladıktan sonra Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde göreve başladı.

Op.Dr. Samet ŞAHİN Genel Cerrahi Uzmanı

1987 Samsun doğumluyum.  Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdim. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrahi uzmanlığımı tamamladım. İlk görev yerim olarak Polatlı devlet Hastanesine göreve başladım. Hepatobilier cerrahi , meme ve tiroid cerrahisi , kolon , rektum ve proktolojik cerrahi laparoskopik cerrahi ve endoskopi ve kolonoskopi alanlarında çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Evliyim 1 çocuk babasıyım.