Ana sayfa GÜNDEM Öztürk; “27 yıllık siyasi hayatımda bu kadar çirkin bir döneme rastlamadım”

Öztürk; “27 yıllık siyasi hayatımda bu kadar çirkin bir döneme rastlamadım”

1327
0

Başkan Öztürk’ten otobüse davet

İYİ Parti İlçe Teşkilatı, her Salı düzenlediği haftalık basın toplantısını yaptı, İYİ Parti Polatlı İlçe Başkanı Yetkin Öztürk basın toplantısında birçok konuyu ele aldı.

İYİ Parti İlçe Teşkilatı haftalık basın toplantısını dün ilçe binasında yaptı. İYİ Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yer aldığı toplantıda, Başkan Öztürk gündeme dair açıklamalarda bulundu. Toplantının ilk maddesinde yer alan konu “Anlat Hemşerim Dertleşelim” otobüsü oldu. İYİ Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk yarın Cumhuriyet Meydanında “Anlat hemşerim, dertleşelim” otobüsüne tüm Polatlı halkını davet etti. Öztürk ayrıca PTO Genel Kurulu öncesinde Başkan adayları arasındaki mevcut diyalogu da eleştirdi. Başkan Öztürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cumhuriyet meydanında onlarla hem hal olmak istiyoruz”

Türkiye’de iyiler her yerde olacak dedik iyiler ilkleri yapacak dedik bu manada İYİ Parti Genel Merkezimiz mahalli idareler genel başkan yardımcımız ve mahalle idareler başkanlığımızın yürütmüş olduğu “Anlat Hemşerim, dertleşelim” otobüsümüz Türkiye’nin 900’e yakın ilçesine ve 81 vilayetine kesinlikle seçimlere kadar tamamını gezmiş olacak. Bu manada Ankara’nın 25 ilçesinin 9 ilçesi programa alındı. Merkez ilçelerimiz ve taşrada en büyük ilçemiz olan Polatlı’ya gelecek otobüsümüz 28 Mart 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında olacak burada il başkanımız, Genel Başkan yardımcılarımız, Genel idari Kurul üyelerimiz, il yöneticilerimiz, Başkanlık divanımız tabii bazen de İstanbul’da oldu. Genel Başkanımız müsait olduğunda o vilayette ise kısa bir konuşma yapmak için de kendisi katılıp geri dönüyor. Programını bilmediğimiz için sürpriz de olabilir. İstirhamımız şudur bütün hem seçmenlerimizden, hem hemşerilerimizden, işçilerimizden ne dertleri varsa istekleri ne ise talepleri ne ise önerileri ne ise buyursunlar gelsinler yaklaşık 10 saat boyunca Cumhuriyet Meydanında biz orada olacağız. Tüm sıkıntıları not alınacak görüşleri formlara yazılacak çözümü noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız. En kötü ihtimalle bu sorunlar parti programlarına, komisyonlarına havale edilecek öneriler orada alınacak bu çalışmalara bizler de dâhil olmuş olacağız. Dolaysıyla sizlerin aracılığı ile tekrar tüm Polatlılı hemşerilerimizi özellikle kadınlarımızı yarın Cumhuriyet Meydanına bekliyoruz. İkramlarımız olacak kendileri ile dertleşeceğiz, çaylarımızı içeceğiz, sohbet edeceğiz. Cumhuriyet meydanında onlarla hem hal olmak istiyoruz.

Kurultaya davet

“1 Nisan Pazar günü Arena Kapalı Spor Salonunda 50 bin kişi ile Allah nasip ederse büyük kurultayımızı yapacağız. Polatlı’dan yaklaşık 700 kişi ile katılmayı hedefliyoruz. Orada tüm ilçeler yerleri ayırtıldı biz de beyaz şapkalarımızı giyip üzerinde parti logomuzla Polatlı İlçe Teşkilatını ismini yazan şapkalarımız ile salona gireceğiz. Cumhuriyet Meydanında sabah saat 8.00’de hareket edeceğiz. Onlarca otobüs ve araçla destek veren gönüllülerimiz ile Ankara’ya hareket edeceğiz. Buradan tekrar çağırım; tüm delegelerimize üyelerimize köylerdeki üyelerimize mahalledeki üyelerimize 1 Nisan günü mutlaka Cumhuriyet Meydanında onları bekliyoruz.”

İyi parti’den şeker fabrikalarına traktörlü eylem

“Şeker fabrikalarının satışı kararı ile ilgili bugün şartnamenin basına yansıyan bölümü ile tamamen kapalı zarf usulü ile yapılacağı yazıyor. Dolayısıyla şeker fabrikalarının satışı yönünde zaman günden güne daralıyor. 1 Nisan hemen sonrası traktörlü eylemi yapmayı hedefliyoruz. Burada yine Genel Başkan yardımcımız, Genel İdari kurul üyelerimiz ve İl Başkanımız ile beraber ayrıca şeker fabrikalarına tepkisini gösteren fenomen olan Polatlılı çiftçimiz Nihat Babaözü de bu eylemimizde yer alacak. Burada eylem deyince vatandaşlarımız yanlış anlamasın OHAL’deyiz biliyoruz nizam intizam içerisinde kimseye zarar vermeden hiç kimsenin gündelik hayatına en ufak şekilde sekteye uğratmadan traktörlerimiz ile bir şehir içerisinde farkındalık yaratıp uygun bir yere traktörlerimizi çekip basın açıklaması yapacağız.”

Öztürk; “Bu kadar bel altı vurmak hiçbir adaya yakışmaz”

“Polatlı’daki oda ve dernek seçimleri bitmek üzere son iki seçim kaldı. Birisi 1 Nisan Pazar günü yapılacak olan Polatlı Ticaret Odası seçimi, ikincisi ise 2 Nisan Pazartesi günü yapılacak olan Polatlı Ticaret Borsası seçimi. Tabii ki biz bir siyasi partiyiz. Tüm adaylara başarılar diliyoruz. Yalnız basından takip ettiğimiz kadarı ile maalesef takip edilemeyen sahte hesaplar ile sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarı ile hem gazetecilik mesleğim döneminde, hem de aktif 27 yıllık siyasi hayatımda ben bu kadar çirkin bir döneme rastlamadım yani üzülerek bunu belirtmek istiyorum. Buradan da tüm adaylara sesleniyorum. Sosyal medya evlerimize kadar giriyor bu insanların çocuklarının olduğunu unutmayalım ailelerinin olduğunu unutmayalım. Birileri yanlış yapıyorsa olaylar dönemlerinde müdahale edilir diye düşünüyorum yani bir hata bir eksik varsa o gün o hatanın dile getirilmesi daha faydalı olur. Seçim arifesinde 3-4 gün kala Polatlı kamuoyunda bu kadar aşağıya inmek bu kadar çukura inmek bel altı inmek hiçbir belden aşağıya vurmak hiçbir adaya yakışmaz. Bununda örnekleri vardır. Bu yolla da hiçbir aday başarılı olamamıştır. Emsali de yoktur ben buradan tüm yetkililere de seslenmek istiyorum artık bu seviyesiz yarışa bir dur denmesi gerekiyor çünkü 15-16 tane oda seçimi oldu rakipli oda seçimleri oldu hepsi kol kola girdiler hepsine katıldık. Bütün davetlere 10-15 kişi ile katıldık en ufak bir seviyesizlik görmedik çıkınca el ele, kol kola birbirlerine sarılarak yürüdüler. Burada kongre aşaması gelmeden 15 gündür hakikatten alışık olmadığımız şeyler yaşıyoruz. Var idi ise zamanında bu tür şeylere müdahale etmek de fayda var ama mutlaka bazı değer yargılarımızı unutmamız gerekiyor o yüzden ben siyasetten çok bir şey söylemek istemiyorum. Sadece tarafları daha çok Polatlı adına çünkü bu sosyal medyaya düştüğü anda Türkiye bizi takip ediyor, Türkiye görüyor ilçemizin bu anlamda nahoş şekilde anılmasını doğru bulmuyorum o yüzden tekrar tarafları sükûnete ve daha seviyeli olmaya çağırıyorum.”