Ana sayfa GÜNDEM İl Disiplin’den Polatlı’ya Ceza yağdı…

İl Disiplin’den Polatlı’ya Ceza yağdı…

1024
0

“Ankara Futbol İl Disiplin Kurulu, 28 nolu oturumunda Yeni Mahalle maçında yaşanan olaylar nedeni ile 1926 Polatlı Belediyespor’dan savunma isterken, 10 Polatlısporlu futbolcu ve Teknik adama en 1 maç en fazla 3 maç oynamama cezası, Teknik adama 30 gün Hak Mahrumiyeti cezası verdi.”

Ankara Futbol İl Disiplin Kurulu 28 nolu oturum kararları 23 Mart 2018 tarihi itibari ile onaylanarak, Pazartesi günü Resmi İnternet sitesinde yayınlandı. Bu kararlarla verilen cezalar caydırıcı olduğu kadar özellikle U-15 yani 15 yaşındaki sporculara verilen cezalara, bakıldığında netice Polatlıspor alt yapısına da vurulan bir darbedir. Çünkü çocuk diyebileceğimiz bu sporculara üç maç ceza vermek ne kadar doğru bunu tartışmak gerek. Pazartesi günkü yazımda bir ara boşluk vardı. Sitemizde “Bu takım BAL Ligine Çıkacak” başlıklı haberde, Nedir bu Polatlı düşmanlığı? Diye yazmış. Altına da bir çok tespitimi sıralamıştım.

Ayrıca haftalar önce yazdığım köşe yazımda, stadyumda yaşanan olayları eleştirmiş. Artık daha dikkatli davranıp takıma zarar verebilecek, ya da aslında başka bir stadyumda her zaman yapılan bazı taşkınlıkların Polatlı Stadında yapıldığında Ankara’ya abartılarak aksedeceğini söylemiş, uyarmıştım. Hatta Sosyal Medyada beni 1926 Polatlı Belediyespor düşmanı ilan ettiler, bu takıma zarar vermek için ben uyarıyı yaptığımı iddia edenler oldu. Bu hafta Eskişehirde yapılan bir resmi bilardo organizasyonunda daha önce başvuru yaptığım ve maç saati de Polatlı maçının saatine  denk gelmesi nedeni ile çok istediğim halde Eskişehirdeki resmi maçım nedeni ile  Yeni mahalle maçına gelemedim.

Maçın 1-0 sonucunu öğrendiğimde, çok mutlu oldum. Maç ile ilgili de  hiçbir şey yazmadım. Sonuç, Hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına dayanarak İl Disiplin Kurulu 18.03.2018 tarihinde oynanan Yeni Mahalle maçında yaşanan seyirci taşkınlıkları nedeni ile 1926 Polatlı Belediyespor’dan savunma istedi. Geldiğimiz nokta bu. O yazıda burada yaşananlara dikkat edelim. Başka sahada olanlar  Polatlı’da olunca Pire deve yapılır ve ceza verirler demiştim. İnşallah TKİ. Maçı öncesinde bir ceza gelmez. Şimdi tekrar soruyorum? Nedir? Bu Polatlı Düşmanlığı. Polatlı’nın ekmeğini yiyenler bile bu düşmanlıkta kendilerine düşen rolü oynuyor. Gelin bu oyunu bozalım. Takımımıza 12 adam olarak TKİ. Maçında tribünde susmadan, kurallar çerçevesinde 90 dakika boyunca destek olalım. Bir tane bile küfür olmasın, bir tane bile yabancı madde sahaya atılmasın ki bizi kötülemek isteyen o art niyetli kişilerin ekmeğine yağ sürmeyelim.