Ana sayfa Köşe Yazarlarımız GDO ARAŞTIRMALARI VE TERMİNATOR ( KISIR TOHUMLAR)-KÖŞE YAZISI

GDO ARAŞTIRMALARI VE TERMİNATOR ( KISIR TOHUMLAR)-KÖŞE YAZISI

575
0

Terminator, kısır tohum demekmiş. Filmde yok edici , öldürücü olarak çevrilmiş . Her halükarda vazifesi bir nesli, toplumu,bitkiyi, canlıyı yok etmek.

“RNA polimerazın transkripsiyonunun durmasına neden olan DNA dizisi.” Biyoloji terimi olarak böyle çevrilmiş Türkçe’ye. Okuyucu ,biyoloji uzmanları dışında, hiçbir şey anlamaz bu çeviriden. Bu çeviri şöyle yeniden çevirilebilir : Üremeyi durdurma, kısırlaştırma. GDO araştırmalarının temel amacı kontrol edilebilir tohumlar elde etmek ve bu yolla dünyadaki yiyecek kontrolünü ele geçirmek. Emperyalizm hem silah hem de yiyecek ile dünyaya hükmetmek istiyor ve ” seçilmiş ırk” ların dışında bir ırk kalmasın istiyor dünyada .

GDO araştırmaları 1930’lu yıllarda başlamış.Bazı aileler Rockefeller, Rochtild aileleri öncü olmuş bu araştırmalara. Bildiğimiz, tanıdığımız, her taşın altından çıkan aileler. Siyonizmin ve emperyalizmin en büyük destekçisi olan aileler. Daha çok para, Siyonizme daha çok hizmet , Yahudilerin ve Evanjelistlerin dışında daha az insan ve millet, daha çok kontrol edilebilir bir dünya nüfusu amaç. Kısacası GDO araştırmaları tarihi biraz da bu ailelerin tarihi ile paralel.

GDO araştırmalarına soya,fasulye, mısır, buğday, pirinç ile başlamışlar. İnsanların temel tüketim maddesi bunlar. Bunları kontrol eden dünyaya hükmetmeder. Pentagon’ un kimyasal silah araştırmaları ile paralel yapılmış bu araştırmalar.

Bu araştırmaların başında şöyle bir yalan ile ortaya çıkmışlar: ” Özde Denklik İlkesi.” Bu ilkeye göre GDO’ lu ürünler ile doğal ürünlerin “öz”ü birdir ve bu ürünlerin aralarında hiçbir fark yoktur. Yalanlarına böyle bir kılıf bulmuşlar.

GDO Tarım Projesi bir Anglo-Amerikan projesi imiş ve bütün boyutlarıyla Reagan zamanında başlamış. Reagan bir evanjelist ve kendinden sonra seçilen bütün ABD başkanları da öyle. Evanjelistler , Siyonizme hizmet eden Hristiyanlar. Reagan ve Bush bu konu ile ilgili bütün denetimleri kaldırmışlar.26 Mayıs 1992’de Bush, denetimde ve düzenlemelerde GDO’ lu ürünlerin diger ürünler ile eşit muamele göreceğini garanti ederiz, diyerek ” Yeni  Tekno- Biyolojik Yiyecekler”in gereksiz denetimlerle engellenmesinin önüne geçmiş.Devlete bağlı denetleyici kuruluşların dışında herhangi bir özel denetleyici kuruluşun bu ürünler üzerinde araştırma yapamayacağı garantisini vermiş.

GDO’ lu ürünlerin” Özde Denklik” doktrini ile esasen doğal bitkiyle aynı olduğunu ileri süren GDO ‘lu şirketlerin söylediklerine karşı çıkan bilim adamlarının karşı görüşleri ve bilimsel verileri hem ABD yönetimleri hem GDO ‘lu ürünler üreten şirketler tarafından önemsenmemiş ve gerçekler saklanmış.

Piyasaya sürülen ilk GDO’lu ürün süt olmuş. Büyükbaş büyüme hormonu, rBGH, içeren süt. Monsanto isimli bir firma Polizac diye bir ilaç üretmiş ve bu ilaç süt üretimini yüzde otuz artırmış . Çiftçiler yüzde otuz daha fazla süt üretirken halk gerçeklerden habersiz kanser olmaya başlamış çünkü süt çoğalmış, fiyatlar düşmüş ,halk daha çok süt tüketmiş firma daha çok Polizac satmış . Daha çok kâr etmek isteyen çiftçiler daha sonra ineklerin iki yıl daha önce yıprandığını, ineklerde toynak ve meme enfeksiyonları oluştuğunu görmeye başlamış. Bu sorunların giderilmesi için daha çok antibiyotik kullanmaya başlamışlar, sütten kazandıkları parayı da antibiyotiğe vermeye başlamışlar. Antibiyotikleri de aynı firma başka bir isimle üretip satıyormuş.

1991’de Werment Üniversitesi bu hastalıkların sebebnin Polizac olduğunu ispatlamış ancak Monsanto firması üniversiteye yarım milyon dolar bağış yapınca üniversite daha önce söylediklerini sümen altı yapmış ve bilinçli bir suskunlugu tercih etmiş . Bu konunun araştırılması için görevlendirilen bir avukat daha sonra Monsanto firmasının yöneticisi olmuş ; elde edilen bilgiler gizli ticari bilgiler diye saklanmış.

Daha sonra uluslararası bağımsız kuruluşlar Polizac’ ın hayvanlarda lösemi ve tümörlere sebep olduğunu tespit etmiş ve bu hastalıkların süt yolu ile insana geçtiğini ispat etmiş ; buna rağmen bu ürünler üzerinde hiçbir uyarıcı yazı olmadan satılmaya devam edilmiş.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi(FDA) nin Kanada’ daki muadili Healt Kanada , Polizac hakkında olumsuz rapor vermiş , ilaç sahibi firma bu kuruluşa rüşvet vermeye kalkışmış ve bu durum Kanadalılar tarafından basına düşürülünce firmanın Kanada’daki faaliyetleri sonuçsuz kalmış .

AB’ nin saygın bir kuruluşu Polizac’ ın insanlarda prostat ve göğüs kanserine neden olduğunu ispatlayınca AB bu ilacı ve etken maddesi olan rBGH hormonunu 1992’de yasaklamış .

ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ nde  çalışan Dr Richard Burroughs, FDA’ nın bu ilaçları üreten ve satan firmalarla nasıl işbirliği yaptığını açıklayınca işinde ” başarısız” olduğu gerekçesi ile FDA’ dan kovuluyor .

1998’de FOX TV’de Jane Akre ve kocası rBGH ‘ yıl konu alan bir program hazırlamışlar ancak Monsanto’ nun baskısıyla program iptal edilmiş . Jane Akre ve kocası işten kovulmuş. Daha sonra Jane Akre ve kocası 425 000 ABD doları tazminat almışlar FOX TV’den.

2004’te FDA müfettişleri dayanamamışlar ve rBGH hormonu hakkındaki tüm gerçekleri açıklamışlar. Halk büyük tepki göstermiş ve Polizac dibe vurmuş. Monsanto ise tohum işine girmiş yani biyolojik soykırımının bir başka alanında çalışmaya başlamış.

Monsanto’ nun kilit konumundaki yöneticileri aynı zamanda ABD yönetiminin kilit isimleri olmuş .

Monsanto,tohum işine girecek ve kısır tohumlar ” terminator”  üretecek ve çiftçiler  tarlasına ektiği bugdaydan… tohum elde edemeyecek ve biyolojik soykırıma , küresel gıda bekçiligine  ve yöneticiliğine başvurarak Siyonizme giden her yolu mübah sayacak.

Biz de Siyonizme hiç hizmet etmemekle övünecegiz; her yıl tarlaya attığımız ” terminator” tohumları sanki biz üretiyoruz.

ÖRT Kİ ÖLEM