Ana sayfa GÜNDEM Destek kamyonları dualarla yola çıktı

Destek kamyonları dualarla yola çıktı

636
0

Yardımlar dualarla uğurlandı

Polatlı Kaymakamlığınca düzenlenen kampanya ile 80 ton Un ve bir kamyon soğan, dün Kaymakamlık önünden Afrin’deki Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı.

Polatlı Kaymakamlığının ilçemizdeki un fabrikaları ile yaptığı görüşmeler neticesinde toplanan 80 ton un ve Polatlı Ziraat Odası ve Polatlı Muhtarlar Derneğince temin edilen bir kamyon soğan, dün ilçe protokolünün katılımı ile Afrin’deki Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere Şanlıurfa’ya uğurlandı. Uğurlama törenine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkan Vekili Tekin Çelik, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aydın Bacak, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu, Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, siyasiler ve STK temsilcileri, Un Fabrikalarından yetkililer, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Toplanan yardımlar dualarla yola çıktı. Kampanyaya destek veren un fabrikaları ise şöyle; Nora Un Fabrikası, Emek Un Fabrikası, Altınbaşak Un Fabrikası, Kırtızlar Un Fabrikası, Onsa Un Fabrikası, Toplu Un Fabrikası ve Ankara Un Sanayi.

“Kahraman askerlerimize, evlatlarımıza, ordumuza başarılar diliyorum”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Afrin’de zeytin dalı harekâtına katılan ve vatanımızın selameti, milletimizin bekası, mukaddesatımızın muhafazası için canlarını feda etmekten çekinmeyen Mehmetçiklerimiz; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103.yıldönümünde bayrağımızı göndere çekmiştir. Şu an kahraman ordumuzun gerçekleştirmekte olduğu, tamamen ülkemizin sınırlarını korumak ve oradaki masum vatandaşları zulüm odaklarının baskısından kurtarmak için Afrin de icra etmekte olduğu zeytin dalı harekatı devam etmektedir. Bu vesileyle operasyondaki kahraman askerlerimize, evlatlarımıza, ordumuza başarılar diliyorum. Mevla’m yardımcıları olsun. İşte bugün de ihanetin, işbirlikçilerinin, uzantılarının ve destekçilerinin ülkemizin içinde ve dışında ortaya koydukları bütün tertip ve tezgâhlara karşı bu milletin kararlılığı ve iradesi ile devletimizin bu noktadaki kararlı duruşuyla hamdolsun hepsi etkisiz hale gelmeye, bu büyük devletin kararlılığı karşısında yok olmaya mahkûm edilmişlerdir.”

“Aziz milletimizin asil evlatlarına da her türlü destekleri için minnettarlığımızı ifade ediyoruz”

“Ülkenin içinde ve dışında son hain etkisiz hale gelene kadar devlet ve millet düşmanları bu noktada devletin ve milletin kararlılığı karşısında yok olana kadar bu mücadele devam edecektir. Herkes şunu bilmeli ki bu büyük devlet ve millet, şartları ne olursa olsun milli ve manevi değerlerimiz uğruna ve sadece kendimize ait olmayan insanlık değerleri adına da bunu göstermekten kaçınmayan ve Allah’ın izniyle de bütün kararlılığıyla muzaffer olan büyük bir devlettir. Rabbim bu değerler uğruna bugüne kadar şehit olan bütün şehitlerimizden ve onları yetiştiren anne ve babalarından razı olsun. Bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, aziz milletimizin asil evlatlarına da her türlü destekleri için minnettarlığımızı ifade ediyoruz. Kıymetli misafirler; Bizler bugün bütün yurtta olduğu gibi Polatlı olarak milletçe bir ve beraber olduğumuzu, vatanımız söz konusu olduğunda, tek yürek olunması gerektiğini ifade etmek üzere buradayız. Polatlımızda faaliyet gösteren un fabrikaları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda gerçekten çok büyük bir yardımseverlik örneği göstererek 80 ton un yardımında bulundular. Muhtarlar derneğimiz ile Polatlı ziraat odası başkanlığımızda bu kampanyaya destek vererek 1 kamyon soğan temin etmişlerdir. Un yardımında bulunanlardan; Nora un fabrikasına, Emek un fabrikasına, Altınbaşak un fabrikasına, Kırtızlar un fabrikasına, Onsa un fabrikasına, Toplu un fabrikasına ve Ankara un sanayine ve ayrıca Soğan yardımında bulunan muhtarlar derneğine ile Polatlı ziraat odasına, nakliye konusunda yardımcı olan Polatlı belediyesine teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)