Ana sayfa GÜNDEM SAP’den, Merih Asansör’e Kurumsal Dijital Dönüşüm Ödülü

SAP’den, Merih Asansör’e Kurumsal Dijital Dönüşüm Ödülü

1021
0

Kamu ve özel sektör firmalarının yetkililerini bir araya getiren SAP Forum Ankara etkinliği 15 Mart Perşembe günü gerçekleştirildi.

Bilişim, teknoloji, enerji, savunma, eğitim, hizmet gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte yeni nesil dijital iş çözümleri, kurumsal kaynak planlama, kurumsal varlık yönetimi, Endüstri 4.0, büyük veri yönetimi, tedarik yönetimi, uygulama güvenliği, finansallar, bulut, e-ticaret ve analitik uygulamaları katılımcılara aktarıldı.

Asansör Sektöründe SAP ERP Sistemini Kullanan İlk Firma: “Merih Asansör”

Yılın en iyi teknoloji projelerinin ödüllendirildiği SAP Forum etkinliğinde S/4Hana ile Kurumsal Dijital Dönüşüm Projesi Ödülüne Merih Asansör layık görüldü. Merih Asansör adına ödülü Merih Asansör Genel Müdür Yardımcısı Rasime Sazak aldı. Sazak yaptığı konuşmada asansör sektörü içerisinde Sap ERP sistemini kullanan ilk firmanın Merih Asansör olduğunu belirtip, dönüşümde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Ödül töreninin ardından gerçekleşen “Yeni Nesil Müşteri Deneyimi ve Uygulama Örnekleri” panelinde deneyimlerini anlatan şirketler arasında bulunan Merih Asansör, neden SAP’yi tercih ettikleri konusunda bilgi verip, dönüşüm sürecindeki deneyimlerini paylaştı.

Kurumsal Yapı Tamamen Dijitalleşti

Asansör kapı ve kabin üretimindeki faaliyetleriyle Türkiye sanayisinin önemli kuruluşlarından biri olan Merih Asansör, bilgi teknolojileri ile yenilenme ve kurumsallaşmanın önemli bir aşaması olan SAP HANA dönüşümünü tamamladı. 2018 yılı itibari ile canlı kullanımına geçen Merih Asansör, kurumsal yapısını tamamen dijitalleştirerek tüm üretim sistemini SAP teknolojisi ile bütünleştirdi. İş süreçlerini eşzamanlı ve sorunsuz yürütülmesi için SAP sistemini tercih eden Merih Asansör ’ün, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini güvenilir, kalıcı ve yenilikçi bir iş birliğiyle karşılamak ve en yüksek katma değeri almalarını sağlama hedefiyle çalışmalarına devam edecek.

SAP NEDİR?

SAP bir ERP sistemi olup, işletmelerde kullanılması gereken kaynakların (işgücü, malzeme vb.) en efektif şekilde kullanılmasını sağlayan yönetim sistemlerine denir. ERP’de dijital çekirdeği yeniden yazan ve ara yüzleri görselleştiren SAP sistemi, tamamen gerçek zamanlı iş yönetimini ve anlık veri alma imkanını sunmaktadır. Mal ve hizmet üretimi sırasında kullanılan tüm işlemleri ve verileri bir araya getiren SAP, global ekonomik alanda rekabet edebilmek ve başarılı olmak için sağlam bir iş platformu kaçınılmaz bir gerekliliktir.