DOLAR 8,68440.4%
EURO 10,19840.41%
ALTIN 491,720,77
BITCOIN 381723-7,09%
Ankara
25°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

CHP’den Yaşlılar Haftası Mesajı

CHP’den Yaşlılar Haftası Mesajı

ABONE OL
21 Mart 2018 10:44
CHP’den Yaşlılar Haftası Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ovacık: “Yaşlılarımızı el üstünde tutmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, yaşlılar haftası nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, yaşlılar haftası açıklamasında; “Geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz önemi, geçmişimizin sigortası, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere rehber olan yaşlılarımıza da göstermeli, onları el üstünde tutmalıyız.”dedi. Ovacık, açıklamasında şunları söyledi: “Yaşlılarımızın ne kadar değerli olduğunu sadece özel günlerde değil her zaman hatırlatmalı ve yaşama sevinçlerine ortak olmalıyız. Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Günlük hayatımızda büyüklere karşı davranışlarımız çocuklarımız için örnek teşkil edecek ve bu güzel geleneğimizin yaşamasını sağlayacaktır. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan, ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir.’’Bereket büyüklerle beraberdir’’ sözünde belirtildiği gibi huzurumuz için yaşlıların iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.”

“Yaşlılarımız bizler için tecrübe abidesidir”

“Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına yurttaşların değil, devletimizin de sorumluluğudur. Yaşlılarımızdan temel sağlık hizmetlerinde katılım payı alınmaması, Önleyici sağlık hizmetleri ile erken tanı ve tedavi hizmetlerinin sağlanacağı yaşlılık (geriatri) hastaneleri açılması, Göz, diş sağlığı ve genel sağlık durumunun korunması için uzman ekiplerle düzenli taramalar yapılması,  65 Yaş Aylığının Aile Sigortası Programı kapsamında artırılması,  Yaşlıların sosyal ve kültürel hayattan uzak kalmaması için yaşlılara dönük sosyal kulüplerin yaygınlaştırılması, kamusal alanların yaşlılara uygun şekilde düzenlenmesi, kentlerde yaşlıları gözeten özel trafik uygulamaları geliştirilmesi gibi tedbirle devletin görevleri arasındadır. Yaşlılarımız bizler için tecrübe abidesidir. Onları görünce aklımıza dersler gelecek, ömür gelecek, bereket gelecek, sevda gelecek. Bir ülke yaşlısını, gencini, çoluğunu ve çocuğunu araya getirip kucaklaşabiliyorsa en büyük zenginliğe ulaşmış demektir. Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyor ellerinden öpüyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.