Ana sayfa GÜNDEM Arslan: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

Arslan: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın”

805
0

Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Arslan, 14 Mart Tıp bayramında meslektaşlarının bayramını kutladı.

Polatlı Devlet Hastanesi Başhekimi ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Arslan, 14 Mart Tıp bayramında ilçemizdeki sağlık ocaklarını dolaştı, meslektaşlarının bayramını kutladı. Ülkemizde sağlık sektörü, insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, belirli bir standardı yakalamış, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaştığını söyleyen Başhekim Arslan, “Türkiye bugün, tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Şüphesiz, bu başarılı çalışmaların arkasında dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, sabırla, hoşgörüyle, özveriyle çalışarak karşılıksız hizmet anlayışıyla insanlığa hizmet eden hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız vardır. Üniversite yıllarından itibaren zorlu bir eğitim süreciyle başlayan hekimlik, sürekli yenilenmeyi, gelişmeleri izlemeyi, bilimsel araştırmaların merkezinde olmayı gerektirmektedir. Bu yönüyle de bilime ve insanlığa hizmet noktasında çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Fedakar hekim ve sağlık çalışanlarımız, bu kutsal görevlerini yaparken büyük zorluklar ve güçlüklerle de karşılaşmaktadırlar. Ancak buna rağmen özverili bir şekilde insanları sağlığına kavuşturmaya devam etmekte, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla görevlerini icra etmektedirler” ifadelerini kullandı.

Sağlık ocakları ziyaret edildi

Özünde insana hizmet etmek ve hayat kurtarmak olan bu meslek, ancak yoğun bir sevgi ve aşkla icra edildiğini vurgulayan Başhekim Hüseyin Arslan, “Bu onurlu mesleğin mensupları olarak da bizler, insanımızın her şeyin en iyisine, en güzeline layık olduğuna inanıyor ve bunun için gayret gösteriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Polatlıda olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde, köyünde, kasabasında büyük özveriyle insan sağlığına hizmet eden hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. Polatlı devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Arslan daha sonra tüm Doktorları polikliniklerinde ziyaret edip çiçek takdim ederek günlerini kutladı. Aynı zamanda Polatlı ilçe sağlık Müdürü olarak görev yapan Başhekim Arslan İlçede bulunan tüm sağlık ocaklarını gezerek sağlık ocaklarında görev yapan hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Sağlık ocağı çalışan hekim ve sağlık personelinin pek çoğu karşılarında Polatlı ilçe sağlık Müdürünü görünce uzun yıllardır burada görev yapıyoruz hatırlanmak ve değer verilmek güzel bir şey bu nazik davranışınızla bizleri mutlu ettiniz diye ilçe sağlık müdürlerine teşekkür ettiler.