DOLAR 8,8202-0.53%
EURO 10,3306-1.03%
ALTIN 496,45-0,51
BITCOIN 381458-0,88%
Ankara
20°

AÇIK

05:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

İlbağa’dan gündeme dair açıklamalar

İlbağa’dan gündeme dair açıklamalar

ABONE OL
16 Mart 2018 11:00
İlbağa’dan gündeme dair açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlbağa: “Haçlı  ittifakına  karşı duyarlılık göstermeliyiz”

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı İsmail İlbağa, dün yaptığı yazılı basın açıklaması ile gündemi değerlendirdi.

Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı İsmail İlbağa, aylık gündem değerlendirmesi yaptı. İlbağa, FETÖ ile mücadele ve Suriye meselesi hakkında konuştu. İlbağa, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Malumunuz  üzere  ülkemizin  gündemi  çok yoğun bir şekilde geçiyor. Suriye’nin  doğu Guta’da hemen  her gün  yaşanan toplu katliamları yokmuş gibi davranan  Avrupa haçlı zihniyeti ağzını  açıp  tek kelime  etmezken  1915 olaylarında  Türkiye’yi  soykırımla suçlayıp  Hollanda  meclisinde  bunu  oylayıp gündeme  getirebiliyor. Bizi soykırımla suçlayıp gündem değiştiren Hollanda’nın  geçmişine  baktığımızda  insanlık dışı  barbarlığın  uygulamalarını  görüyoruz. Bugünkü   Cakarta’da  sadece  12  günde 10 binden  fazla  Çinliyi  katleden  Hollanda’dır.   Ateşli silahlar ile  silahsız  zavallı   Afrikalı  kabilelere saldıran Hollandalılar binlerce  Afrikalı yerliyi  katletti, arazilerine  el  koyup, bir kısmını da  köle  olarak  kaçırdı, doğal  kaynaklarını  sömürdü. Yine aynı  Hollanda   Java  adasında silahsız  430 kişiyi  soykırımla  yok etti. Namibya’da yanı sıra  Gana, Senegal, Angola, Sumatra  adası  gibi pek çok ülkelerde soykırım  ve  köle kaçırma  gibi  insanlık tarihinde büyük bir  utanca sahiptir. Şimdi  hamisine  yardım  ve  yataklığa  soyunan bu  haçlının vatanımız ve dinimiz  İslam’a  olan saldırıları karşısında  Polatlılı  hemşehrilerimizi bu haçlı  ittifakına  karşı duyarlılık gösterip, çevremize de  tebliğ  etmeye  davet  ediyorum.”

“1992 yılında  hunharca  katledilen  613 soydaşımızı  asla  unutmadık”

“Utanmaz  Avrupa bir avuç Ermenistan’a  tam destek  vererek Azerbaycan’ın hocalı beldesinde azmettirdiği soykırımı  unutturup ülkemizi ön plana  çıkartıp uluslararası  arenada  köşeye  sıkıştırmak istemektedir. 1992 yılında  hunharca  katledilen  613 soydaşımızı  asla  unutmadık  ve  unutturmayacağız. Partim  ve  temsil ettiğim  makam adına kardeş Müslüman Türkler olarak ortak  acımız  olan hocalı katliamına  olan öfkemizi  hep  diri tutacağız. Aziz  soydaşlarımızın  ruhu  şad  olsun. Biz  Türk islam davasına  gönül  verenler  her daim Müslüman Türklerle  el ele  gönül  gönüle  olacağız. Dünyada  ne kadar bebek  katili, soykırımcı  ülkeler  varsa hepsi de kendini  sütten çıkma  ak kaşık gibi  göstermeye  çalışıyor. Nitekim bu  bebek  katillerinden biri de  şu anda katliamları  sürdüren  Esed’dir. Kıyıya  vuran bir balina yavrusu  veya  caretta  carettalar için dünyayı  ayağa  kaldıran  sözde  çağdaş Avrupa, Suriye’nin  doğu Guta’da vahşete  isteyerek  ve  bilerek  göz yummakta hatta  dolaylı  destek  vermektedir. Direnemeyen  silahsız savunmasız  zavallı bir halkın  üzerine ölüm yağdıran meydanı  boş bulmuş  zalimlere  sesi çıkmayan  ve  sadece  haber bültenlerinde  kınama  mesajıyla yetinen bu  islam düşmanı  ülkeler, sırf dininden  dolayı  katledilişe müsaade  etmektedirler. Hıristiyanlardan  oluşan  batı Guta’ya bir tane dahi mermi düşmemesi  bunun  en açık ispatıdır. Tüm dünyanın seyirci kaldığı  bu Esed katliamlarını  biz  B.B.P   olarak  lanetliyor  ve  durdurulmasını istiyoruz. Bunun  içinde  tüm  siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından  gür seslerin  çıkmasının  olumlu yansıyacağını  düşünüyorum.”

“Bu halk 28 Şubat’ın sıkıntısını  çok  çekmiştir”

“Gelelim geçtiğimiz günlerde  yıldönümünü kutladığımız 28 Şubat’a… Post modern  darbe girişim  süreci  ise  bazı generaller   için ülkenin  inanç ve değerlerini irtica  adı  altında pasifize  etme  gayreti olmuştur.  Bu süreçte  pek çok alanda  başörtüsü yasağı  oluşturulmuş, pek çok  öğrencimiz kılık kıyafeti  sebebiyle okullarından  atılmış diplomalarından dolayısıyla  mesleklerinden  olmuşlardır. Milliyetçi ve muhafazakâr  milletimiz  adına tıpkı  bir karabasan gibiydi. Ülkemiz  demokratikleşme  ve  özgürlükler  yolunda epey darbe  almıştır. Bu halk 28 Şubat’ın sıkıntısını  çok  çekmiştir. Fetö  elebaşçısı Gülen, 28 Şubatta da  darbeci zihniyeti  savunmuştur.  16 Nisan 1997’de Kanal D’de Yalçın Doğan’a  verdiği mülakatta:  ‘Askerlerimiz bir yönüyle yaptıkları  bazı şeylerden  ötürü bazı çevrelerce  antidemokratik  davranıyor sayılabilirler ama onlar  konumlarının gereğini anayasanın  kendilerine verdiği şeyleri  yerine getiriyorlar. Hatta  dahası ben  zannediyorum onlar  bazı sivil kesimlerden daha demokrat’  diyerek  açıkça ve tam destek vermişti.”

“Dindar insanların dini  inançlarını  istismar etmiştir”

“Ülkemizde  hain planlar  yapmış Fetö  elebaşı, pek çok  kurumlara  çöreklenmiş  tabanda da  dindar insanların dini  inançlarını  istismar etmiştir. Yüce  Mevla memleketimize  tasallut etmiş veya edebilecek hainlere karşı bu aziz  millete  Türk islam davasında  diriliş,  şahlanış ve sancaktarlık  nasip etsin diyorum. Geleceğin mutlu    ülkesi  için  önümüzdeki  engelleri kaldırma  adına Fetö  ve  onun gibi sinsi örgütlerle  mücadelede  gaflet ve  rehavete  düşülmemeli. Uyanık  olunmalı, bunun  için  ne  gerekiyorsa  yapılmalıdır. Son olarak Afrin’de çarpışan Mehmetçiğimize verdikleri  mücadele ve  azimden   dolayı  teşekkür  ve  minnetlerimizi  sunuyor, aziz şehitlerimizin  ruhu şad olsun  diyorum. Mehmetçiğimizle, Türk silahlı  kuvvetlerimizle, ne  kadar  gurur duysak hakkımızdır.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.