DOLAR 8,6372-0.35%
EURO 10,1404-0.22%
ALTIN 490,14-0,28
BITCOIN 373517-3,86%
Ankara
22°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ticaretin Kolaylaştırılması 3.Genel Kurulu yapıldı

Ticaretin Kolaylaştırılması 3.Genel Kurulu yapıldı

ABONE OL
13 Mart 2018 09:30
Ticaretin Kolaylaştırılması 3.Genel Kurulu yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PTB Başkanı Toplu, genel kurulda konuştu

Ticaretin Kolaylaştırılması 3.Genel Kurul Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin de taraf olduğu Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması uyarınca kurulan Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu’nun 3. Genel Kurul Toplantısı TOBB Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. ​Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Toplu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Remzi Akçin, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre ile kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Toplu: “Ticaret erbabının sorunlarının çözümü için gayret içindeyiz”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Toplu yaptığı konuşmasında, Genel Kurul Toplantısına katılan tüm katılımcıları TOBB’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Toplu, kurulun, 2 yıldır gerek Teknik Komite, gerek çalışma grupları olarak, ticaret erbabının sorunlarını çözme, maliyetlerini azaltma ve ticaretin geliştirilmesine yönelik çok sayıda toplantılar ve çalışmalar yaptığını bildirdi. Türkiye’nin uluslararası arenada hak ettiği konuma ulaşması, özel sektörün gelişmesi, ticaret erbabının sorunlarının çözümü için TOBB ve Oda / Borsalar olarak büyük gayret içinde olduklarını anlatan Yahya Toplu, bu toplantıda alınan kararların ve stratejinin Türkiye ve tüm özel sektör için hayırlı olmasını diledi. Toplantıda, “Ticaretin Kolaylaştırılması Türkiye Stratejisi ve Beş Yıllık Eylem Planı” (2018-2022) üzerinde son revizyonlar yapılıp, anılan doküman Genel Kurul tarafından onaylanarak kabul edildi. Ayrıca, TOBB tarafından hazırlıkları tamamlanan Ticaretin Kolaylaştırılması Kurulu İnternet Sitesi’nin tanıtımı yapıldı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.