Ana sayfa GÜNDEM Lise müdürleri, Kılıç başkanlığında toplandı

Lise müdürleri, Kılıç başkanlığında toplandı

503
0
PAYLAŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geçtiğimiz gün Lise Müdürleri ile toplantı yapıldı, sosyal kültürel faaliyetlere ve spora ağırlık verilmesi hakkında konuşuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç’ın başkanlığında yapılan toplantıya, ilçemizde eğitim veren resmi lise müdürleri katıldı. Toplantıda lise müdürlerine yönelik konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç; “Saygıdeğer meslektaşlarım, ikinci eğitim öğretim yılının bitmesine üç ay gibi bir süre kaldı. Bu süreçte eğitim faaliyetlerimizi en verimli şekilde nasıl değerlendirebiliriz ve yürütebiliriz sorusuna cevap bulabilmek ve paylaşım yapmak amacıyla sizleri toplantıya çağırdık. Mart ayı içerisinde yine törenlerimiz, etkinliklerimiz olacak. Aktivitelerin bol olacağı bir ay geçireceğiz. Spor müsabakalarında başarılarımız var, kültürel etkinliklerinde ilçe olarak başarılar elde ediyoruz, bu ve benzeri başarılar bizi gururlandırıyor ve mutlu ediyor. İlçemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına güzel başarılar olduğunu biliyoruz. Sizlerden ricamız, bu tür etkinliklerde elde ettiğimiz başarıları bizimle içeriğiyle birlikte paylaşın, bizler de web sayfamızda haber olarak paylaşalım.”dedi.

“Çocuklarımız zararlı alışkanlıklara bulaşmasın”

Kılıç, konuşmasının devamında; “Değerli arkadaşlarım; eğitim sistemimiz yalnızca sınava yönelik değildir ve olmamalıdır. Biliyorsunuz ki bizler bunu her toplantıda ve fırsat buldukça dile getiriyoruz. Sosyal, kültürel faaliyetlere ve spora ağırlık vermeliyiz ki çocuklarımız zararlı alışkanlıklara bulaşmasın. Bu faaliyetlere katılan öğrencilerimiz hayatları boyunca bu anları hatırlayıp mutlu olacaktır. Öğrencilerimizin gelecekleri için sosyal bir birey olmak önemlidir. Gerek bizden, gerek ilden gerekse bakanlığımızın ortağı olduğu yarışmaları takip edelim, çocuklarımızı bu faaliyetlere katılmaları için teşvik edelim ve mutlaka katılım sağlayalım. Sizlerden bu konuda özveri bekliyorum. Okullarımız bizim için alanı gittikçe genişleyen, büyüyen bir yer haline gelmiştir, sizler okulda bu devasa alanı sevk ve idare etmek zorundasınız. Biliyoruz ki yükümüz her geçen gün artıyor; gerek okul yapısından, gerek veli-öğrenci yapısından kaynaklı sıkıntılarımızın olduğunu biliyor ve görüyoruz. Bizler işimizi en doğru şekilde yapalım ve bu konuda çaba gösterelim bunun vereceği haz ve huzur bize yeter. Bununla birlikte tüm bunları yapmamıza rağmen oluşabilecek her türlü sorunda birlikte olduğumuzu unutmayın; çünkü biz birbirimizden güç alıp besleniyoruz ve biz büyük bir aileyiz.”cümlelerine yer verdi. Kılıç; okul müdürlerinin görüş ve önerilerini alındıktan sonra bu toplantıları tekrarlayacaklarını dile getirdi. Okul müdürlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.