Ana sayfa GÜNDEM Kaymakam Tunçer, dolmuşla şehir turu attı

Kaymakam Tunçer, dolmuşla şehir turu attı

917
0

Kaymakam Tunçer, minibüste vatandaşlarla bir araya geldi 

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer dolmuşla şehir turu yaptı vatandaşın sorununu dinledi. Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve Polatlı Minibüsçüler Derneği Başkanı Coşkun Savcı koordinesinde yapılan etkinlikte amaç vatandaşın sıkıntısını birebir dinleyebilmekti. 

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer dolmuşların seyir hatları ile alakalı bilgi almak, vatandaşın talebinin birebir dinlemek ve varsa şikayetler hakkında gerekli önlemleri alabilmek için toplu taşıma ile yolculuk yaptı. Evininin önünde başladığı dolmuş yolculuğunu Şehitlik Mahallesi dolmuş hattının son durağında tamamlayan Kaymakam Tunçer 08.50 dolmuşunda güzergah boyunca duraklardan binen yolcular ile sohbet edip onlardan taşımaya dair beklentilerini aldı. Özellikle belirli saatlerde yoğunluktan dolayı dolmuşların sıkışıklığından şikayet eden vatandaşlara kaymakam Tunçer yapılması gerekenler için gerekli çalışmaları yapılacağını ifade etti. Toplu taşıma seyahati esnasında trafik polis memuru da bizzat bulundu. Vatandaşın taleplerinin yasal dayanaklar ile olup olamayacağı hakkında bilgi verdi.

Vatandaş Beklentisini Direkt İletebildi 

Projeleri ile alakalı bilgi veren Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan: “ Geçtiğimiz yıl buna benzer bir projeyi taksici esnafımız için yapmıştık. Taksici esnafının birebir taleplerini iletme fırsatı buldukları etkinliğin bir benzerini bu kez de dolmuşçular ve toplu taşıma aracını kullanana vatandaşlarımızı için yapmak istedik. Toplu taşımadaki atmosfer hakkında Kaymakamımız Mahmut Nedim Tunçer’e uygulamalı bir şekilde bilgi vermek istedik. Bir her zaman bir problemimiz olduğunda çözümü için protokolümüzden gerekli yardımı alıyoruz ama onların kendi gözleri ile görüp vatandaşla birebir temasta bulunması çok daha önemli oldu.” dedi.