Ana sayfa GÜNDEM Kızılay Polatlı Şubesi, Faaliyetlerini Açıkladı

Kızılay Polatlı Şubesi, Faaliyetlerini Açıkladı

1338
0

Deniz: “Polatlı için elimizden geleni yapmaya çalıştık”

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Şuayip Deniz, dün bir basın toplantısı düzenleyerek 2017 yılı faaliyetlerini açıkladı.

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Şuayip Deniz, dün dernek binasında bir basın toplantısı düzenledi. 2017 yılı Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi faaliyetlerini anlatan Deniz ayrıca, etkinliklere yer alarak haber desteği sunan yerel basın kuruluşlarında çalışan muhabirlere de teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verdi. 2018 yılında yapacakları faaliyetlerine de değinen Deniz, derneğe ve kan bağış kampanyalarına destek olan kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Türk Kızılay Derneği Polatlı Şubesi 2017 Yılı Faaliyetleri

27.554,50 TL nakdi yardım yaptık, 1480 kişiye kavurma ve kıyma konserve dağıtımı gerçekleştirdik. 461 gıda kolisi dağıttık, 8250 parça giyim ve ayakkabıyı ihtiyaç sahiplerine verdik. 63 adet kurban bağışı aldık. 3 adet adak kurbanı bağışı aldık. Ragaib kandili, Miraç kandili, Beraat kandili, Kadir gecesi ve Kutlu Doğum haftasın da 5000 kişiye lokum ve gül suyu ikramında bulunduk. Kızılay haftasında okullarda sunumlar yaparak Kızılayımızı tanıttık. Düzenlediğimiz kan bağışları kampanyalarında 2923 ünite kan bağışı aldık. Şubemize maddi ve manevi destek veren bağışçılarımıza madalya ve teşekkür belgeleri törenle verildi. Sarıgöl köyünde evi yanan ve eşyaları kullanılmaz hale gelen aileye, ev eşyası ve erzak yardımında bulunduk. 33.250,00 TL nakdi bağış aldık 21 yeni üye aramıza katıldı. Aidatlarını düzenli yatırmayan 25 üyemizin kaydını sildik. Şubemize yeni bir araç aldık. 4 okulumuza kırtasiye yardımında bulunduk.

“Polatlı’ya elimizden geleni yapmaya çalıştık”

Başkan Deniz, 2017 yılı faaliyetleri hakkında yaptığı konuşmada; “2017 yılı Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesinin çalışma raporu ve çalışmalarını anlatmak üzere sizleri buraya kadar zahmet ettirdik. Ben ilk önce Polatlı yerel basınına, siz genç arkadaşlarımıza ve gazetelerinize teşekkür ile başlıyorum. Hakikaten iki senelik çalışmalarımızın içinde Polatlımızda ben ve arkadaşlarımız elimizden geldiği kadar Polatlı Türk Kızılay’ı teşkilatı olarak Polatlı’ya elimizden geleni yapmaya çalıştık. Yardımlarımız tabi ki Polatlı halkı Polatlı esnafı ve insanlar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca bugün aramızdan ayrılan Ali İhsan Uğur ağabeyimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Kendisi her sene elinden geldiği kadar giyim eşyası ve çeşitli şekilde Polatlı Kızılay’ına yardımlarında bulundu. Onun için huzurlarınızda bir kez daha Allah’tan rahmet diyor ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu arada kan bağışı kampanyalarına destek veren; 58. Topçu Tugay Komutanlığı, ORS Rulman fabrikamıza, Topçu okulumuza, Şişecam fabrikasına, Şoförler Odasına, Türk Ocağına, Polatlı Müftülüğüne teşekkür ediyorum. Ayrıca her konuda bize yardımcı olan Polatlı Belediyemiz Sayın Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya da huzurlarınızda çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimizi dün olduğu gibi bugün de kesinlikle aramıza bekliyoruz.”cümlelerine yer verdi.

İhtiyaç sahipleri ev ev gezilecek

2018 yılında yapılacak faaliyetlerden bahseden Deniz; “2018 yılında pek çok faaliyetlerimiz olacak. Kısa süre önce yapılan kampanyada bağışlanan ünitemiz 1027’ye ulaşmış, bu da bizim için rekor oldu. Onun arkasından ihtiyaç sahiplerimizi bire bir evlerinde arayarak sorarak ihtiyaç sahiplerimizi arayıp bulmaya çalışacağız. Onun yanında bazı kurum ve kuruluşlarla istişare halinde olacağız.  Her zaman söylediğimiz gibi genç ve dinamik arkadaşlar gelirse görevimizi seve seve teslim edip uzaktan da olsa yukardan kontrol etmeye çalışacağız. Genç arkadaşlarımıza da tabi elimizden geldiği yardımda bulunmaya çalışacağız.”dedi.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)