DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4170761,74%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP, genişletilmiş divan toplantısını yaptı

CHP, genişletilmiş divan toplantısını yaptı

ABONE OL
26 Şubat 2018 12:53
CHP, genişletilmiş divan toplantısını yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ovacık: “Şehir beton yığını haline geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, genişletilmiş divan toplantısını Milletvekilleri ve üyelerinin katılımı ile dün Perpa Nikah Salonunda gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığınca dün genişletilmiş divan toplantısı yapıldı. Yoğun katılımla geçekleşen toplantıya; CHP Ankara Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu ve Ayşe Gülsün Bilgehan katılım sağladı. CHP İlçe Genişletilmiş Divan Toplantısında ağırlıklı olarak yerel yönetim seçimi konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık yaptı. Ovacık’ın konuşmasının ardından toplantının devamı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

“OHAL’e sığınan tek adam rejimi faşizan bir yapıya büründü”

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık, ağırlıklı olarak MHP’li belediye icraatlarını eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Değerli üyelerimiz, ülke olarak sancılı ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. 16 senedir ülkemizi yönetemeyen ve bunu bilmesine rağmen iktidardan normal yollarla gitmek istemeyen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmaktayız. Özgürlüklerin ve adaletin mumla arandığı OHAL’e sığınan tek adam rejiminin faşizan bir yapıya büründüğü bu günlerde, Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak bizlere büyük görevler düşmektedir. Ekonomik olarak da durum içler acısı hale gelmiştir. Borç yükünün 470 milyar dolar olduğu, işsizliğin % 13-14’leri bulduğu, yıllık cari açığın 50 milyar dolar olduğu, çiftçinin borçlarının 5 yıldır ötelendiği ortamda, gelir dağılımının sürekli dar gelirlinin aleyhine işlediği tarımsal ekonominin çöktüğü en temel gıdalar dahil ithalata dayalı bir ekonomik çıkmazda olduğumuz hepinizin malumudur.”

“Pancar üreticisine en büyük darbe vurulacaktır”

“Cumhuriyetimizin kazanınımlarından olan 14 şeker fabrikasının satışa çıkarılmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Pancar üreticisine en büyük darbe vurulacaktır. 420 bin dönüm arazi pancar üretiminden kopartılacaktır. Sırf tatlandırıcı firmaları iş yapsın diye, milli kuruluşlarımız birilerine peşkeş çekilecektir, Bu anlamda ekonomik yapıyı ülkemize dayatan iktidardan kurtulma zamanının geldiğini, hem yerelde hem de genelde iktidara gelmek biz Cumhuriyet Halk Partililer için elzem olmuştur.”

“MHP’li mevcut Belediyenin de iyi yönetilmediğini icraatlarıyla ortaya koyduğunu düşünüyoruz”

“Değerli üyelerimiz; öncelikle bugün burada toplanmamızın ana konusu, yerel seçimlerde partimizin izleyeceği politikaları tespit etmek, Belediye başkan adayının ve kadrosunun oluşturulması, zaman kaybetmeden yerel çalışmalara erken başlanılması gereğinin vurgulanması amacını taşımaktadır. Öncelikle sizlerin görüşlerini, önerilerini almak önem arz etmektedir. Takdir edersiniz ki bu konular sadece ilçe teşkilatının tek başına altından kalkacağı sorumluluklar değildir. İşimiz kolay olmamakla beraber, imkansız da değildir. Siyasi konjektür, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe olarak elimizi güçlü kılacak bir siyasi ortam sergilemektedir. AKP’li Belediyenin 10 senelik belediye döneminde başarılı olmaması, yıpranması yanlış icraatlar içine girmesi, şansını düşürmüştür. Yassıhöyük termal su ve otel projesine 50 trilyon harcandığı iddiası sadece bunlardan birisidir. MHP’li mevcut Belediyenin de iyi yönetilmediğini icraatlarıyla ortaya koyduğunu düşünüyoruz.”

Ovacık, şu maddeleri sıraladı:

  1. Kartaltepe Alışveriş Merkezinin % 32 kat karşılığı verilmesi, hafriyatıyla beraber % 25’lere düşmüştür, esnaf kan ağlarken Polatlı’nın sıcak parasının dışarı çıkmasını hızlandıracak bir proje olmuştur ve ucuz verilmiştir.
  2. Üçpınar- Şehitlik Bölgesinde imara yeni giren 1830 dönümlük alan ile ilgili süresi içinde itirazımız ve devamında, yürütmeyi durdurmak ve planın iptali için dava açtık ve sonuçta yeni gelen Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa TUNA alelacele çıkarılan emsal artışını uygun bulmamış ve Şubat Belediye Meclis toplantısında tekrar bu alanın emsalinin eski hali olan emsal 1’e düşürülmesini, imar dairesi kanalıyla istemiş ancak meclis üyelerine tazminat öderiz, diyerek kafa karışıklığına neden olarak konu hukuk daire başkanlığına havale edilmiştir. Bu gelişme neticesinde Büyükşehir Belediyesi konuyu dondurmuştur. Mart ayında yapılacak meclis toplantısında konu tekrar görüşülecektir.
  3. Kent merkezimizin kronik sorunları bulunmaktadır. Otopark bunlardan en önemli olanıdır. Şu ana kadar bu sorun çözülememiştir.
  4. Yeşil alanların betonlaştırılmasını kabul etmiyoruz. Şehir beton yığını haline gelmiştir. Emsal artışları ile Polatlı yaşanabilir kent olmaktan hızla çıkarılmıştır. Kentsel geri dönüşüm hem AKP döneminde hem de mevcut MHP’li Belediye döneminde gerçekleştirilememiştir. Polatlı nüfus bakımından birçok ilden büyük olmasına rağmen koskoca bir köy görünümündedir.
  5. Vatandaş sağlık hizmetlerine kolay ulaşamamaktadır. Özellikle kıyı mahallelerde ikamet eden yurttaşlar hastaneye ulaşmak için iki ayrı toplu taşıma aracını kullanmak zorundadır. Asgari ücretle çalışan ve ekonomik durumu uygun olmayan bir aileden iki kişinin hastahaneye gittiğini düşünün gidiş geliş yol parasını siz hesaplayın, İnşallah bu sorunları çözmek Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla mümkün olacaktır. Halkçı politikalarla Polatlı’yı yaşanabilir bir kent yapmak bizlerin çalışmaları ile mümkün olacaktır. Yeter ki birlik ve bütünlük içinde önümüzdeki seçimlerde planlı ve programlı çalışmalar yapalım.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.