Ana sayfa GÜNDEM Mehmet Akif’te “Zeytin Dalı” kütüphanesi

Mehmet Akif’te “Zeytin Dalı” kütüphanesi

871
0

AK Gençler, M. Akif’te anlamlı bir etkinliğe imza attı

AK Parti İlçe Gençlik Kollarının katkılarıyla Mehmet Akif Ersoy İlk-Orta Okulunda kurulan “Zeytin Dalı” kütüphanesi, dün itibariyle açıldı.

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emrah Ünal ve Yönetimi, dün anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. Mehmet Akif Ersoy İlk-Orta Okuluna yaptıkları ziyarette, okulun kütüphane eksiği olduğunu belirleyen Ak Gençler, okulda bir kütüphane kurulması için çalışmalar yaptı ve kurulan kütüphane dün itibariyle açıldı. Kütüphaneye “Zeytin Dalı” adı verildi. Zeytin Dalı Kütüphanesinin açılışı dün yapıldı. Açılışa; Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ve yönetimi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Uymaz ve Talat Turan, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emrah Ünal ve Yönetimi, Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, Okul Müdürü Selahattin Ünsal, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okulun kütüphane eksiği giderildi

AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emrah Ünal, konuya ilişkin gazetemize yaptığı açıklamada; “AK Parti Gençlik Kolları olarak çocuklarımıza okumanın önemini kavratmak adına katkıda bulunmak istedik. Okuyan bir nesil yetişmesi amacıyla bugün burada kardeşlerimizin eğitim gördüğü Mehmet Akif Ersoy İlk-Orta Okuluna, bir kütüphane desteği sağlayarak faydamız olsun istedik. Zeytin Dalı ismini verdiğimiz kütüphanenin okulumuza ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını dileriz.”dedi. Açılış kurdelesinin kesiminden önce bir konuşma yapan Okul Müdürü Selahattin Ünsal ise; “Okulumuzda bir eksiklikti, iki hafta önce okulumuzu ziyaret eden bu arkadaşlarımıza ilettiğimizde imkanlarını seferber ederek burayı okulumuza kazandırdılar. Çocuklarımıza velilerimize fayda sağlayacağına inanıyorum.”dedi.

Demir: “Gençlerimizi tebrik ediyorum”

Konuya ilişkin açıklamada bulunan AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir; “Mehmet Akif Ersoy Okulumuzda kütüphane olmaması bir eksiklikti. AK Parti Gençlik Kollarımızın yapmış olduğu bir etkinlik nedeniyle kendilerini tebrik ediyorum. Gençlik kollarımız bundan bir ay önce de köy okullarındaki çocuklar için atkı ve bere yardımı yapmıştı. Bu konudaki duyarlılıklarından dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Biz bu kütüphaneyi bugün burada açmakla bırakmayacağız, her anlamda destek yapacağız. Bunun devamı gelecek ve gençlik kollarımız da bunu takip edecek.”cümlelerine yer verdi. Demir, ayrıca daha önce Şehit Yaşar Çetinkaya okulunda POLŞAHDER tarafından başlatılan kampanyaya ilçe teşkilatı olarak 500’e yakın kitapla destek verdiklerini hatırlatarak “Bu ikinci kütüphane açılışımız oldu” dedi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okula bu yıl yapılan hizmetlerden oluşan slayt katılımcılarca izlendi. Daha sonra katılımcılar kütüphanede yer alan kitapları inceledi.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)