Ana sayfa GÜNDEM Büyükşehir Fen İşleri, köy yollarını iyileştiriyor

Büyükşehir Fen İşleri, köy yollarını iyileştiriyor

750
0
PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Bölge Şefliği, vatandaşların sıkça şikayetçi olduğu köy yollarında bakım onarım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Bölge Şefliği ilçenin dört bir tarafında ve özellikle kırsal mahalleler ağırlıkta olmak üzere yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Bölge Şefliği ekipleri çiftçinin hasat sezonunda zorluk çekmemesi için elinden gelen gayreti gösteriyor. Bölge Şefi Mehmet Karabayır, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Bölge Şefliği ekiplerinin ilçede yaptığı çalışmalar ile ilgili geçtiğimiz gün detaylı bilgi verdi.

Muhtarlarla koordinasyonlu çalışılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Bölge Şefi Mehmet Karabayır, çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Polatlı Yol ve Asfalt ilçe şefliği olarak 19 Şubat tarihi itibariyle öncelikli olarak Beyceğiz mahallesi Hacıtuğrul mahallesi Yağmurbaba mahallesi ile buraların Eskişehir yoluna bağlantılarını yapıyoruz. Genellikle en çok şikayet aldığımız yollardan bir tanesi Hacıtuğrul’dan Eskişehir’e kadar olan yol bağlantısını bitirip daha sonrada Beyceğiz yönünde devam edeceğiz. Mekanik malzemesi seriyoruz. Köy muhtarlarımız ile koordinasyonlu bir şekilde çalışıyoruz. İkinci olarak İğciler Mahallesi içerisinde çalışıyoruz. Bu mahallemizin bir sorunu vardı. Tarım arazilerinin sulamaları için kullanılan dinamolara bağlantı yolları yoktu, şuan da orası yapılıyor. 6 km olan bu yoldan dolayı köylülerimiz çok mağdur oluyorlardı. Yine çok talep gelen yerlerden bir tanesiydi. Orada da malzeme bakım çalışması yapıyoruz. Kısa zamanda vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak. Üçüncü olarak Karaahmet Mahallesi bazı yolları tarım yolu olarak kullanılıyor. Burada olmayan yollar vardı. Bu yolları açıp vatandaşın kullanımına sunmaya çalışıyoruz. 3-4 gündür burada çalışmalarımız devam ediyor. 19 Şubat itibari ile Şabanözü mahallesinde eski selektör binasının köylülerimiz tarafından buradaki bu yapının kötü bir görüntü oluşturulduğu söylendi. Bu binanın yıkım ve hafriyatının kaldırılması çalışmalarını yapıyoruz. Orada bir çevre düzenlemesi yapılıyor. Yeni yapılan park alanın yanında yer alan bu bina kötü bir görüntü oluşturuyordu. Artık vatandaşlarımızı bu görüntü kirliliğinden kurtarmış olacağız, hem de tehlike arz eden binamızdan kurtulmuş olacağız.  Diğer bir çalışmamız Karabenli mahallesinde köy çeşmesinden akan suların ana bağlantı yolu akması sebebiyle yoların konforunu bozmaya başlamasıydı. Bu mahallede de büz çalışması yapıyoruz.”