Ana sayfa GÜNDEM Yardımsevenler, “Nuriye Okur” ile devam

Yardımsevenler, “Nuriye Okur” ile devam

932
0

Başkan Okur, Güven Tazeledi

Yardımsevenler Derneği Polatlı Şubesi 12. olağan genel kurulunu, cumartesi günü Perpa Nikah salonunda gerçekleştirdi.

Yardımsevenler Derneği Polatlı Şubesi, olağan genel kurul sürecini tamamladı, mevcut başkan Nuriye Okur, tek listeyle girdiği seçimde bir dönem daha başkanlık görevini sürdürmek üzere seçildi. Kongreye; TYSD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Dilek Beyazıt ve Hale Duru, TYSD Polatlı Şubesinin 20 yılı aşkın emektarı Şenöz Eviner, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya, Siyasi parti ve STK temsilcileri ile üyeler katıldı. 43 hazirun ile toplanan kongrede 37 oy kullanıldı. Mevcut Başkan Nuriye Okur, yapılan seçimde bir dönem daha başkanlık görevini yürütmek üzere seçildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Kongrenin divan başkanlığını PTO Meclis Başkanı Murat Çelik yaptı. Sonrasında raporlar okundu ve oylandı.

“Bu derneğin üyesi olduğumuz için büyük onur ve gurur duyuyoruz”

Başkan Nuriye Okur, Kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şubemizin 1996 yılından itibaren kayıt altına alınan 12. Olağan Genel Kuruluna hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Polatlı Şubemizin 2016-2018 çalışma dönemini Şenöz Başkanımdan devraldıktan sonra onun ışığında ve derneğimizin amaçlan doğrultusunda Yönetim Kurulu ekibimle birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. Bu bizim ilk genel kurulumuz, heyecanım ve gururunu yaşıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek gündemimizi açıyorum. Sizleri Türkiye cumhuriyetinim kurucusu, Türk Çağdaşlaşma Hareketinin Lideri Büyük önder Polatlı Şubemizin yeni çalışma döneminde yeniden bizleri seçtiğiniz ve bizlere güvendiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Ekibimle birlikte Derneğimizin 90. Kuruluş Yıldönümüne eriştiğimiz ve bu derneğin üyesi olduğumuz için büyük onur ve gurur duyuyoruz. Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan 90. kutlama yılımızın radyo spotlarından ilki Sn. Mehmet Aslantuğ ve oğlu Can’ın sesinden çok anlamlı ve başarılı olmuş. Kendilerine ve emeği geçen ekibe çok teşekkür ediyorum. Her zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sn. Mahmut Nedim Tunçer’e, Belediye Başkam Sn. Mürsel Yıldızkaya’ya, Şubemize ve bizlere maddi manevi desteğini sürdüren aynı zamanda Annemiz Sn. Şenöz Eviner’e, Üyelerimize, Bağışçılarımıza, Özverili çalışan Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, Eşlerimize, Basınımıza ve Polatlı halkına sonsuz saygı ve şükranlarımı sunarım. Yardımlaşmanın ve paylaşmanın hazzını duyacağımız nice yıllarımız olsun.”

TYSD Polatlı Şubesi Yönetim Kurulu:

Başkan Nuriye Okur. Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Pınar Pekmez, Zehra Özmen, Nurhayat Aksoy, Ayşe Eviner, Zeynep Canpolat, Sibel Vural, Şennur Bolsu, Gönül Günay. Denetim Kurulu Asil: Sedef Akçeol, Samiye Çalık, Mahveç Arat. Genel Merkez Delegesi: Nuriye Okur, Pınar Pekmez, Ayşe Eviner, Zehra Özmen, Sibel Vural, Şennur Bolsu. Danışma Kurulu Asil: Şenöz Eviner, Ayşe Çavdar, Esin Çelik.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)