Ana sayfa GÜNDEM Katı atıkların toplanması için araç kiralanacak

Katı atıkların toplanması için araç kiralanacak

830
0

Polatlı Belediyesi Şubat ayı son meclis toplantısında caddelerin sokakların ve semt pazarlarının katı atıkların toplanması taşınması ve kent temizliğinin yapılması amacıyla Belediye Başkanına araç kiralanması konusunda yetki verildi. 

Polatlı Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci birleşim birinci oturumu toplantısı geçtiğimiz gün Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirildi. Katı atıkların toplanması için araç kiralanması konusu görüşüldü. Yeni taşeron yasasından dolayı artık belediyeler temizlik işleri yürütülmesi için şirket üzerinden karşılanmak üzere bir araç alınması ya da kiralanması konusunda meclise yetki verildi. Komisyon raporunda şu ifadeler yer aldı: “Polatlı Mücavir sınırları alanı içerisindeki tüm mahallelerde caddelerin sokakların ve semt pazarlarının katı atıkların toplanması taşınması ve kent temizliğinin yapılması amacıyla 01.04 2018 – 30 09 2019 tarihleri arasında 18 ay süreli araç kiralamak için ihaleye çıkılması konusunda belediye başkanına oybirliğiyle yetki verilmesine karar verilmiştir.” Şubat ayı son meclis toplantısında ayrıca; İmar ve bayındırlık komisyonuna havale edilen zafer mahallesinde bulunan ilgili parselin park alanından pazar yeri alanına dönüştürülmesi ve çevre sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale edilen Haymana isminin bir caddeye verilmesi maddeleri gündemden düşürüldü. Haymana isminin Polatlı’da bir caddeye verilmesi konusu Büyükşehir belediye meclisine taşınacak.

Zafer mahallesi ve Kargalı mahallesinde kamulaştırma

Sonrasında görüşülen maddeler arasında yer alan; “Zafer Mahallesi 310 Ada 1 Parselde Kamulaştırma” ile ilgili konunun müzakeresi hakkında komisyon raporunda; “İlçemiz Zafer Mahallesi 310 Ada 1 parselin 3737 metrekarelik alanı kapsayacak şekilde söz konusu parselin tamamındaki şahıs hisseleri; 3.10 2017 tarihli mahkeme kararı gereği 2018 yılı kamulaştırma programına alınarak kamulaştırılmasına uygun olacağına karar verilmiştir.”denildi. “Kargalı Mahallesi 215 Ada 1 Parsel 221 Ada 1 Parsel, ve 213 Ada 26 Parsele İlişkin Kamu Yararı Kararı” konusunda ise ilgili komisyon kararında şu ifadeler yer aldı: “Kargalı Mahallesi kamu yararı kararı; Mevlüt Yılmaz’a ait 215 Ada 1 parsel 221 Ada 1 parsel ve 213 ada 26 parsel konut dışı kentsel çalışma alanı imar planının yapılması için tarım ve hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat edildiği müracaata cevaben gelen yazıda mutlak tarım arazisi olarak tespit edildi. Bu doğrultuda ilgili alan üzerinde kamu yararı kararı belgesinin alınması gerektiği görüşünde istinaden konu komisyonumuzca incelenmiştir. Söz konusu Parsellerde konut dışı kentsel çalışma alanı amaçlı imar planı yapılabilmesi için gerekli kamu yararı kararı alınmasının uygun olacağı komisyonumuzca karar verilmiştir.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)