Ana sayfa GÜNDEM Başkan Aydın, Güven Tazeledi

Başkan Aydın, Güven Tazeledi

696
0

Terziler Odası “Aydın” ile devam

Polatlı Terziler, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası kongresi yapıldı; mevcut başkan Ali Aydın, tek liste ile girdiği seçimde bir dönem daha oda başkanlığını sürdürmeye hak kazandı.

Polatlı Terziler, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası olağan genel kurulunu cumartesi günü Öğretmenevinde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Ali Aydın, seçime tek liste ile girdi. Bir dönem daha başkanlık için seçilen Aydın,  güven tazeledi.

Kongreye; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kongre, faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve oylanması ile devam etti. Kongrenin divan başkanlığını ANKESOB Genel Sekreteri Nurettin Erol yaptı.

Polatlı Terziler, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Yönetimi:

Başkan Ali Aydın. Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Necati Özdağ, Yılmaz Uçak, Ergün Furat, Fatih Açıkalın, İsmail Karali, Cezayir Ercan. Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Yusuf Ali Akdoğan, Mehmet Aydemir, Mazlum Altay.

Yıldızkaya; “Polatlı’nın sivil toplum kuruluşları, Polatlı’nın en büyük gücüdür”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, kongrede yaptığı konuşmada; “Yeniden göreve talip olan Ali ağabeyi ve onun kıymeti heyetini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum, bütün esnaflarımıza hayırlı işler temenni ediyorum. Kongre maratonunun sonuna yaklaşmış bulunuyoruz. Şükürler olsun ki hepsini çok büyük bir olgunlukla icra ettik. Değişen arkadaşlarımız da oldu. Kongrelerde dikkatimi çeken şuydu; Bütün adaylar rakiplerine başarılar dilemişlerdi. Ben bunu Polatlı açısından çok büyük bir kazanç olarak değerlendiriyorum. Sivil toplum kuruluşlarının şehrin yönetiminde, şehrin geleceğinde çok büyük önemi var. Polatlı’nın sivil toplum kuruluşları, Polatlı’nın en büyük gücüdür. İnşallah bundan sonraki süreçte de hep birlikte Polatlı’ya, herkes kendi ölçeğinde ve kendi bulunduğu mevzide hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben de 1993-2001 yılları arasında küçük çaplı da olsa konfeksiyonculuk yapmış bir kardeşiniz olarak her zaman ve her şartta yanınızda olduğumu belirtmek istiyorum. Kapımın, gönlümün özelliklere sizlere açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun.”cümlelerine yer verdi.

Aydın: “Olanca gücümüzle çalıştık”

Aydın, konuşmasına başlarken vefat eden üyelere başsağlığı diledi. Afrin harekatındaki Mehmetçiklere başarılar dileyen Aydın, Şehitlere Allahtan rahmet yakınlarına Başsağlığı diledi. Aydın; “Değerli kongre üyeleri 08.02.2014 günü yapmış olduğumuz Olağan Genel Kurul toplantımızda verdiğiniz oylarla bizleri göreve getirdiniz. Bizler yönetim kurulu olarak bu güne kadar olan görev süresinde sizlerin güvenine layık olabilmek için, yasaların bizlere tanıdığı yetki çerçevesinde olanca gücümüzle çalıştık. Esnafımızın rahat ve huzurlu çalışabilmesi için resmi kurumlarla iyi ilişkiler içinde olduk ve esnafımızın sorunlarının çözümünde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. 5362 sayılı kanun gereği, Bakanlık e-esnaf ve sanatkarlar veri tabanındaki üyelerimizle ilgili bilgiler güncellenmektedir.”dedi. Aydın daha sonra faaliyet raporunu okudu. Konuşmasının sonunda aynı kararlılıkla hizmet vereceklerini belirten Aydın; “Göreve geldiğimizden bu yana siz değerli üyelerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için odamızın yerini değiştirdik. Huzurlu olarak çalışabilmemiz için, sosyal, yasal ve ahlaki alanlardaki sorumluluklarımızı hiçbir zaman unutmamamız gerekmektedir. Saygı değer Genel Kurul üyeleri, bizler yönetim kurulu olarak geçmiş dönemlerde ne yaptıysak, hep sizlerin menfaati doğrultusunda hareket ettik. Her yap tığımız işte, esnafımızı nasıl bir adım daha ileri götürürüz diye mücadele verdik. Mücadelemize aynı kararlılıkla devam edeceğimizi bilmenizi istiyorum. Bu itibarla hepinizi yönetim kurulum adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”cümlelerine yer verdi.