Ana sayfa GÜNDEM Ocak ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Ocak ayı muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

636
0

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda 2018 yılı ilk Merkez Mahalle Muhtarları toplantısı gerçekleştirildi.

Yılın ilk muhtarlar toplantısı geçtiğimiz gün İlçe Emniyet Müdürlüğü toplantı salonunda Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında yapıldı. Muhtarlar tarafından mahalleleri ile ilgili çeşitli konulardaki eksiklikler dile getirildi. Afrin’de gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı’ Operasyonundaki Kahraman Türk Ordumuza başarı temennisinde bulunan Kaymakam Tunçer, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.  2018 yılının ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştiriyoruz. 2018 yılının İlçemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Şu an kahraman ordumuzun gerçekleştirmekte olduğu, tamamen ülkemizin sınırlarını korumak ve oradaki masum vatandaşları zulüm odaklarının baskısından kurtarmak için icra etmekte olduğu bir operasyon var. Bu vesileyle operasyondaki kahraman askerlerimize, evlatlarımıza, ordumuza başarılar diliyorum. Mevlam yardımcıları olsun. İnşallah kazasız bir şekilde bu operasyonu tamamlayıp ülkemize bir gururu daha yaşatırlar. Toplantımızın amacı, Merkez mahalleler ile ilgili sorun, talep, görüş ve öneriler varsa onları almak, mahallelerimize yapılan hizmetleri bir adım daha ileri götürebilmektir. Bu açıdan bu toplantılar gerçekten çok önemli çok verimli oluyor. Sizlerle bir aradayken ilçemiz ve mahallelerimiz ile ilgili sorun ve talepler varsa bunları tartışıp çözüm bulmaya çalışacağız.”

Mahallelerin sorunları dinlendi

Kaymakam Tunçer, konuşmasının devamında; “Muhtarlarımız kamu birimlerine ulaşması konusunda bir sıkıntı yok. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Herkes derdini, sıkıntısını aktarabiliyor ama böyle toplu olarak bir araya geldiğimizde özellikle de her kurumun en büyük amirinin bizlerle birlikte olduğu, bizim burada olduğumuz toplantılarda bazı sorunların doğrudan kaynağına ulaşılması ve belki de çözüm yolunun daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi mümkün olabiliyor. Bu toplantının ilçemiz ve mahallelerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızdan söz almak isteyenler talepte bulunsunlar, sıkıntılarını anlatsınlar, onlara çözüm bulmaya çalışalım.”dedi. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in  konuşmasının ardından muhtarlar tarafından mahalleleri ile ilgili çeşitli konulardaki eksiklikler dile getirildi. Muhtarların  sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kaymakam Tunçer, eksikleri not alarak ilgili kurum amirine talimatları verdi.