DOLAR 8,6288-0.02%
EURO 10,12680.04%
ALTIN 492,490,07
BITCOIN 362494-0,63%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

05:19

İMSAK'A KALAN SÜRE

ADD Polatlı, Mumcu’yu Andı

ADD Polatlı, Mumcu’yu Andı

ABONE OL
24 Ocak 2018 10:35
ADD Polatlı, Mumcu’yu Andı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu, dün yayımladığı yazılı basın açıklamasıyla Gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu vefat yıldönümünde andı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu, şunları söyledi: “Ülkemizin asla unutulmayacak aydınlarından, araştırmacı yazar gazeteci Uğur Mumcu’yu son iki yıldır maalesef OHAL nedeni ile aracına konan bir bomba sonucu kaybettiğimiz 24 Ocaklarda Cumhuriyet alanlarında, anma etkinliği düzenleyemiyoruz. Ülkemizin sancılı günlerden geçmektedir. Uğur Mumcu yıllar öncesinden Aydın kişiliği, bilim ve aklı önde tutan düşünce yapısı ile Uğur Mumcu 1 Mart 1987 yazdığı imam bayıldı başlıklı yazısında,”siyaset ticarete, ticaret Siyasete, din de her ikisine araç edildi mi,artık bu sömürünün sonu gelmez… Din ticareti ile meşgul olanlara bakın,hemen hepsi milyarder.Yalnızca Türk lirası ile değil dolar milyarderi,mark milyarderi olmuşlardır. Bir çoğu Oh ne kolay!..Çek bir besmele gelsin para!ar..Finans kuruluşları,şirketler ve bu finans kuruluşları ve şirketleri aracılığı ile kazanılan milyarlar ELHAMDÜLİLLAH MÜSLUMANIZ!…Elhamdülillah milyarderiz.! Bir kolumuz siyasette,öbür kolumuz ticarette,ayaklarımız da tarikatlarda ….Bir üçgen bu…Ticaret- Tarikat-Siyaset üç geni …Bunlar dindarın sahtecileridir. Zavallı yoksul Müslüman yurttaşların kanlarını emenlerde bunlardır.İnanç sömürücüleridir bunlar…. Atatürk’ün laiklik İlkesinin ne kadar yararlı,ne kadar gerekli olduğunu ,bu din sahtecileri ortaya çıkınca iyi anlıyoruz…”böylece Uğur Mumcu bizi Elhamdülillah Müslümanız sözünün nasıl sömürü olarak kullanıldığını yıllar öncesinden, ANLATMA YA ÇALIŞTI AMA ANLAMAMAYI TERCİH ETTİK.”

“Anlamamayı Tercih Ettik”

“Uğur Mumcu’nun yaşamı boyunca yolsuzlukla savaşmayı amaç edindiği ve bize bu günleri anlattığı 22.Mart 1976 tarihli ÇETE başlıklı yazısında,”Bazı ülkelerde, bazı kimseler Devleti soymak için politikacı kılığına girerler Bunlar partilerde, parlamentolarda boy gösterirler. İthalat-ihracat banka soygunu gibi işleri siyasal ilişkilerle, yürütürler Bunlarda çetedir. Çetelerin en aşağılığı bunlardır. Bunlar yüzlerine devlet adamı maskesi takıp halkı soyarlar. diyerek bize bu günleri o günlerden anlatmıştır. Anlamamayı Tercih Ettik. Uğur Mumcu 26.Nisan 1989 günlü HUKUK DEVLETİ başlıklı yazısında da”..Bir kişiye yapılan haksızlık,tüm topluma karşı işlenen bir suç olarak görülmedikçe,bu gibi olaylarla çok karşılaşırız.Hukuk Devleti ve yargı güvencesi herkese gereklidir.Sıradan yurttaşlara olduğu kadar,bir gün Cumhurbaşkanlarına ,başbakanlara,bakanlara ve Genelkurmay başkanlarına ve generallere de” diyerek bize bu günleri anlatmıştır. Biz Yine Anlamadık Ve Bu Günlere Geldik Ruhun Şad Olsun Demokrasi Aşığı Atatürk’ün Askeri, Kalpaksız Kuvayii Milliyeci.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.