Ana sayfa GÜNDEM Lokantacılar Odasında Yeni Başkan: Hıdır Çavuş

Lokantacılar Odasında Yeni Başkan: Hıdır Çavuş

1350
0

Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar, Fırıncılar Esnaf Odası, olağan genel kurulunu gerçekleştirdi; üç adayın yarıştığı seçimde Hıdır Çavuş, 182 oy alarak başkanlığa seçildi.

Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar, Fırıncılar Esnaf Odası, pazar günü Güldeste Konak’ta olağan genel kurul toplantısını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan kongrenin Divan Başkanlığını ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar yaptı. Kongrede Hıdır Çavuş, İsmail Keser ve Sadık Özdemir, başkanlık için yarıştı. Yapılan seçim sonucunda 182 oy alan Hıdır Çavuş, ikinci kez aday olduğu Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar, Fırıncılar Esnaf Odasının Başkanı oldu, Başkan Adayları İsmail Keser 131, Sadık Özdemir ise 77 oy aldı. 470 üyesi olan odanın genel kurulunda 390 oy kullanıldı.

Yıldızkaya: “Kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyorum”

Kongreye; Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, siyasiler, STK temsilcileri ve esnaflar katıldı. Kongrede raporların okunması ve müzakereye sunulmasının ardından konuşmalar yapıldı. Kongrede ayrıca odanın emektar esnaflarına plaket takdim edildi. Kongrede konuşma yapan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Yaklaşık üç haftadır devam ede gelen kongreler serisinin birinde yine beraberiz. Bu kongreyi heyecanlı hale getiren üç adayı da tebrik ediyorum, hepsine başarılar diliyorum. Bugüne kadar yaptığımız bütün kongreleri büyük bir olgunluk ve nezaketle gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonrakiler de böyle olacak diye inanıyorum. Hepinize hayırlı işler diliyorum. Değerli hemşerilerim dün itibariyle Türkiye önemli bir sürece girdi. Kahraman Türk askeri Afrin’e harekat başlattı. Sınır güvenliğimizin korunması, devletimizin milletimizin yarınları için önemli bir adım attı. Ben kahraman ordumuza muzafferiyetler diliyorum. Cenabı Allah onları korusun, kılıçlarını keskin etsin, gazaları mübarek olsun inşallah.”dedi.

Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar, Fırıncılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu:

Başkan: Hıdır Çavuş. Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Beytullah Göregen, Yücel Ertan, Galip Güler, Samed Işık, Bülent Darbazoğlu, Tarkan Eker. Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Adem Göregen, İsmail Özel, Uğur Yürümez.

Çavuş: “Ben gönüllerin başkanı olmak istiyorum”

Polatlı Lokantacılar, Kahveciler, Pastacılar, Fırıncılar Esnaf Odası Yeni Başkanı Hıdır Çavuş, Kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben 1965 Polatlı doğumluyum, evli ve bir çocuk babasıyım, orta ve lise öğrenimimi Polatlı da tamamladım. Kıymetli meslektaşlarım, ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim, sizlerin karşısına ikinci defa başkan adayı olarak çıkmış bulunmaktayım. Sizlere hizmet etmekten ekibim ve ben gurur duyarız.4 yıl önceki seçimden sonra sizlerle irtibatı koparmadım, yanınızdan hiç ayrılmadım. Hepinizin sorunlarını yakından biliyorum. Başkan olduğum andan itibaren odamın kapısı sizlere daima açık olacak, sizlere benim ve ekibimin uzaklığı bir telefon kadardır. Sizlere afakî sözlerde söz vermiyorum. Meslektaşlarımızın en zor anında ilk gördüğü ben ve ekibim olacaktır. Belki bütün işlerinizi yapamayız ama gücümüzün yettiği her işinizi sizlerle beraber yapmaya çalışacağız. Yapacağımız işleri sınırlandırmıyoruz ama sizlerin ne işi varsa sizlerle beraber çözeceğiz. Kısacası sözde değil özde başkan olacağım. Ben sizlerin sadece oylarına değil sizlerin gönüllerinize de talibim. Ben gönüllerin başkanı olmak istiyorum. Beni seçtiğiniz takdirde sizleri mahcup etmeyeceğim. Kongremizin odaya ve Polatlı ya hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah yolumuzu ve bahtımızı her daim açık etsin. Kendimi size, sizi de Allah’a emanet ediyorum. Hepinizi seviyorum, hepinizi selamlıyorum.”