DOLAR 8,65801.42%
EURO 10,17950.81%
ALTIN 487,651,55
BITCOIN 4152330,87%
Ankara
24°

AÇIK

05:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polatlı, TSK’nin eğitim merkezi mi olacak?

Polatlı, TSK’nin eğitim merkezi mi olacak?

ABONE OL
20 Ocak 2018 15:55
Polatlı, TSK’nin eğitim merkezi mi olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, dün Polatlı’ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, öncelikle ilçe teşkilatını ziyaret ederek İlçe Başkanı Selami Ovacık ve Yönetimiyle görüştü. Çiftçi borçlarının ertelenmesi ve yurt sorunu hakkında konuşan Kuşoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kuşoğlu ayrıca, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından da açıklanan, askeri okulların Polatlı’ya gelişi hakkında bilgi paylaştı. Kuşoğlu; “Silahlı kuvvetlerimizin Polatlıya yönelik büyük yatırımları var. Eğitim merkezi olacağını söylediler” dedi.

Polatlı’nın vekilinden gündeme ilişkin açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, dün Polatlı’ya gelerek bir dizi ziyarette bulundu, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, dün yaptığı Polatlı ziyaretinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ziyaret amacını ilçemiz muhtarı ile görüşmek olduğunu açıkladı. Kuşoğlu, öncelikle ilçe teşkilatını ziyaret ederek İlçe Başkanı Selami Ovacık ve Yönetimiyle görüştü. Çiftçi borçlarının ertelenmesi ve yurt sorunu hakkında konuşan Kuşoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ovacık: “2019 yerel seçimlerinde Polatlı Belediyesinin alınmasına dönük ciddi hamlelerimiz olacak”

CHP İlçe Binasında öncelikle İlçe Başkanı Selami Ovacık konuştu. Ovacık; “Malumunuz 11. Olağan Genel Kurulumuzu Kasım 26 itibari ile yaptık tamamladık. Ve çalışmalarımıza yeni yılla beraber iyi olacak yeni yılda. Hız veriyoruz, onun alt yapılarını şuanda oluşturmaya çalışıyoruz. Öncelikle en yakın zamanda büyük kurultayımızı da atlattıktan sonra 3-4 şubatta genişletilmiş divan ile beraber yerel seçime dönük Belediye Başkan adaylığı ve meclis kadrosuyla oluşturmayla ilgili yapılacak izlenilecek adımlar izlenecek politikalarla ilgili divanımıza başvuracağız. Divanda alınan kararlar doğrultusunda düğmeye basmış olacağız ve Cumhuriyet Halk Partisinin Polatlı’dan yerel seçimlerde ve genel seçim başkanlık anlamında izleyeceği politikanın belirlenmiş olması gerekiyor şubat ayı itibari ile ve çalışmalarımızı o yönde hızlandıracağız. İddialıyız önümüzde ki 2019 yerel seçimlerinde Polatlı Belediyesinin alınmasına dönük ciddi hamlelerimiz olacak, çalışmalarımız olacak. Cumhuriyet Halk Partisi de varız diyecek Polatlı’da. Bu anlamda alternatif bir yapıda şuan Cumhuriyet Halk Partisi, daha önceki 2014 yerel seçimlerinde 3. Parti idik. Önümüzdeki 2019 seçimlerinde Polatlı’da ana muhalefet partisi olarak alternatif partiyiz. Bunun da gereğini en iyi şekilde yapmaya çalışacağız; bunun sözünü veriyorum.”dedi.

“Borç ertelenmeleri için çok uğraştık”

Vekil Kuşoğlu, çiftçi borçlarının ertelenmesi konusunda; “Polatlı İlçemizin yeni yönetimine başarılar diliyorum tekrar tebrik ediyorum kendilerini. Kadın kolları ve gençlik kolları ile birlikte Selami Ovacık başkanlığındaki heyetimizi kutluyorum. Çiftçi borçlarının ertelenmesi konusu ile ilgili olarak ben genel kurulda ilave bütçe komisyonunda bakanlar nezdinde özel olarak epey uğraştım ama sonuç olarak başarılı olundu gerçi bizimle ilgili herhangi bir pay çıkmadı. Tabi ki bu iktidarın hanesine başarı olarak yazılacak görüldü ama biz elimizden geleni yaptık ve sonuç verdi, önemli olan odur. Çiftçilerimizin menfaatine bir sonuç aldıysak bundan mutluluk duyuyoruz ama siyasettir bizim de bunu belirtmemiz lazım. İktidar Partisi Milletvekillerinden daha fazla uğraşanda biz olduk. Kabul edilmesi de gerekir herhalde.”dedi.

Yurt açılması işlemlerinin altında yatan asıl sebep…

Sonrasında Yurt sorunu hakkında konuşan Kuşoğlu; “Yurt konusu ile ilgili olarak bakan ilk etapta bir ay içerisinde biteceği ile ilgili söz vermişti. Ben burada başkanımızla birlikte kaymakam, belediye başkanı onlarla da görüşmüştüm onların da isteğini almıştım. İl Müdürü ve Yurtkur Genel Müdürü de geldiler çalışmalarını anlattılar. Çalışıyorlar ama mevzuatı da biraz bilmiyorlar. Yurdun hazineye ait olduğunu oradan bu tarafa devri ile ilgili işlem gerektiğini bürokrasi gerektiğini unuttular. Ondan sonra yapılacak işlerin ihaleye çıkması gerektiğini unuttular. Önce 1 ay sonra bir ay daha istediler o da olmadı. Dün bana bir yazı geldi bakandan. Bir örneğini verebilirim bana göre herhalde en kısa zamanda diyor ama görünen o ki Nisandan öncede bitmeyecek. Yani bu dönem geçmiş oldu önümüzde ki döneme yetiştirilecek öyle görünüyor. Sonuç olarak benim idealim Polatlı’da bir üniversitenin kurulmasıdır. En az 40-50 bin öğrencisi olan bir üniversite. İnşallah kampüsüyle beraber Polatlı’ya kazandırılacaktır. Umarım bu idealimi yerine getirebilirim.”dedi.

“Polatlılılar siyasetten talep etmesini bilemiyorlar”

Daha sonra Polatlı’nın sorunları ve yapılması gereken yatırımlar hakkında konuşan Kuşoğlu; “Bugün muhtarlarımızla bir toplantı yapmak üzere buraya geldik. Polatlı’nın epey sıkıntıları var sorunları var. Polatlı örnek bir ilçe. Başkent Ankara’nın en büyük İlçesi. Fakat köylerde tarımla ilgili özellikle büyük sıkıntılar var. Devlet birçok yere yatırım yapıyor. Bizim köylerimize yatırım yapmıyor maalesef. Biraz da bizim istemesini bilmememizden kaynaklanıyor bu durum. Polatlı ya da Ankara genel olarak istemesini bilmiyor. Ben bakıyorum mesela Karadeniz’in ya da doğu Anadolu’nun tepelerdeki ormanda ya da dağ başındaki köylerde çok daha büyük yatırımlar yapılıyor. Marmara da aynı şekilde ege de aynı şekilde, burada daha Gökpınar barajı öngörülen zaman içerisinde henüz bitmedi. Devlet ilk defa böyle bir yatırım yapacak Polatlı çiftçisi köylüsü için, o da zamanında bitmiyor. Bizim biraz daha siyasilerden istemesini biliyor olmamız lazım. Siyasetten talep etmemiz lazım. Talep etmedikten sonra olmuyor burada çok tecrübeli değerli ağabeylerim de var. Özellikle Ankaralılar, Polatlılılar siyasetten talep etmesini bilemiyorlar. Bunlarla ilgili muhtarlarımızla görüşeceğiz. Fırsat olursa da bazı sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret edeceğiz.”cümlelerine yer verdi.

“Bir Belediye Başkanının, belediyeye gitmemesini anlayamadım”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın Polatlı’ya yaptığı ziyareti değerlendiren Kuşoğlu; “Büyükşehir Belediye Başkanımız benim aldığım habere göre gelmiş ziyaret etmiş ama belediyeye gitmemiş. Bir Belediye Başkanı olarak belediyeye gitmemesini doğrusu anlayamadım. Üzüntüyle karşıladım. Farklı partidense bende farklı bir partidenim. Ama gerektiği zaman Belediyemize gidiyoruz. Siyaset halka hizmet için vardır yani biz hepimizin siyasiler olarak halka hizmet etmemiz lazım. Dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı da Polatlı’ya gelmişken biraz önce söylediğim gibi Polatlı Ankara’nın en büyük ilçesidir merkez ilçeleri dışında. Polatlı 36 vilayetten daha büyüktür bakın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesidir ya da Ordu. Ordu veya Tekirdağ merkez nüfusundan daha fazla Polatlı’nın nüfusu vardır. Buraya gelip de bir Belediye Başkanımızın Polatlı’da Belediyeyi ziyaret etmemesi bence çok yanlış bir davranış olmuş.”dedi.

Kuşoğlu söz verdi

Sonrasında basın mensuplarının sorusu üzerine ilçemizde üstün zekalı çocuklar için bir okul açılması konusunda konuşan Kuşoğlu, bu konu hakkında çalışma yapacağına söz verdi. Kuşoğlu; “O konuda çalışma yapacağıma söz veriyorum. Biliyorsunuz çok özel bir okul herkes tarafından açılması başarılması mümkün değil çünkü öğretmenlerinin de özel olması gerekiyor. Farklı bir müfredat gerekiyor. Türkiye’de de çok sınırlı sayıda bu tür okullar var. Özel sektör başlangıcını yapmıştır ben biliyorum STK tarafından ilk bu yönde bir okul açılmıştı. Polatlı’da olması gerekir.”dedi.

Polatlı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin eğitim merkezi mi olacak?

Kuşoğlu, konuşmasının sonunda, geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından da açıklanan, askeri okulların Polatlı’ya gelişi hakkında bilgi paylaştı. Kuşoğlu; “Çalışmalarım sırasında Polatlı ile ilgili askerlerin özellikle silahlı kuvvetlerimizin Polatlıya yönelik büyük yatırımları da sormuştum. Eğitim merkezi olacağını söylediler. Milli Savunma Bakanı tarafından bizzat daha sonra bakan yardımcısı da beni aradı. Aynı şekilde bilgi verdi. Polatlı’yı bir Türk Silahlı Kuvvetleri olarak eğitim merkezi haline getireceğiz. Bütün askeri eğitimler Polatlı’da yapılacak. Dolayısıyla Polatlıya bu yönde bir on beş bin kişiye yakın bir personel gelecek onu da söyleyeyim. Ama detayı ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu bağlamda da Polatlı söylediğim gibi bir üniversite kampüsüne de kavuşması lazım. Silahlı kuvvetlerimizin de eğitim merkezi olacak. Dolayısıyla özel eğitim gerektiren bu tür konularda da Polatlıya bu yatırımların yapılması kaçınılmaz aslında.  Çok da doğru olur. Bende bu yönde çalışmalar yapacağım söz veriyorum.”dedi.

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.