Ana sayfa GÜNDEM Başkan Yüksel, Kick Boks Şampiyonunu Ödüllendirdi 

Başkan Yüksel, Kick Boks Şampiyonunu Ödüllendirdi 

1093
0

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında, şehrimizi temsil eden Aleyna Karal 52 Kilo Genç Bayan branşında Türkiye 3.’sü oldu. Türkiye şampiyonasında 3.’lük  ödülüyle şehre dönen Aleyna Karal’ı, Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat Yüksel makamında ağırladı. 


Genç yeteneği makamında ağırlayan Başkan Yüksel, başarısından dolayı Aleyna Karal’a ödül verdi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Kürşat Yüksel: ‘’Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyefendinin de en önem verdiği konuların başında yer alan, Türk Gençliğinin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması ve spor yaparak sağlıklı nesiller yetiştirmek, Polatlı Ülkü Ocaklarımızın da ilgiyle önem verdiği konuların başındadır. Ülkücü Türk Gençliği gerek manevi bilgi ve birikimiyle gerek yaşayış biçimiyle her daim örnek olmuştur. Polatlı Ülkü Ocakları olarak bütün çalışmalarımızın amacı da milli ve manevi değerlerini yaşayan yaşatan sağlıklı, bilgili ve başarılarla dolu bir nesil yetiştirmektir. Eğitim yuvası olan ocağımızın temel prensipleri arasında yer alan eğitim ve spor alanında da gençlerimizin maddi manevi her daim destekçisi olacağız. Ailesi tarafından Ülkücü bir ahlâkla yetişmiş Aleyna kardeşimiz de bize ve şehrimize bu gururu yaşatmıştır. Başarısından dolayı Aleyna kardeşimizi tekraren tebrik eder ve her daim destekçisi olacağımızı bir kez daha ifade etmek isterim. Ben inanıyorum bu başarı bir ilk değildir ve muhakkak devamı gelecektir. Bizlere bu gururu yaşatan kardeşimizi bizde ocağımızda ağırlayarak bir kez daha tebrik etmek ve ödüllendirmek istedik. Aleyna kardeşimizin bu başarısı diğer kardeşlerimiz içinde bir örnektir ve altını çizerek ifade ediyorum ki; Ülkücü Türk Gençliği bulunduğu her iş kolunda, her uğraşında başarı basamaklarını azimle tırmanarak görevini en iyi yapandır.’’ İfadelerine yer verdi.

3.’lük ödülü kazanarak şehre dönen Aleyna Karal: ‘’Derece yaparak bu zorlu müsabakayı kazanmaktan dolayı çok mutluyum. Gece gündüz demeden başta beni çalıştıran hocalarım, bana her daim destek olan ailem ve Polatlılı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Hedefim öncelikle Türkiye’de birincilik kazanmak ve hemen ardından ise Dünya Şampiyonluğudur. Bugün beni makamında ağırlayarak ve beni bir kez daha ödüllendiren Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanımız Kürşat Yüksel’e teşekkür ediyorum.’’ Şeklinde konuştu.